רפאל נדאל תובע את שרת הספורט לשעבר של צרפת

השרה התראיינה לערוץ טלוויזיה בצרפת והטיחה בספורטאי הספרדי כי טייח כישלון בבדיקת סמים במהלך טורניר בשנת 2012. הטניסאי שזכה ב-14 טורנירי גראנד סלאם לא הסכים לשתוק יותר ותבע אותה בבית המשפט. "אגן על הערכים שאני מייצג כספורטאי"

"אעמוד על הערכים שלי" (רויטרס)

כוכב הטניס רפאל נדאל הודיע כי הוא מתכנן להגיש נגד שרת הספורט לשעבר של צרפת רוזלין באשלו תביעה בגין השמצה. המהלך של הטניסאי שמחזיק ב-14 תארי גראנד סלאם מגיע לאחר שבאשלו האשימה אותו בטיוח של בדיקת סמים בה לטענתה נכשל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני תובע לא רק כדי להגן על היושר שלי כאדם וכאתלט, אלא גם כדי להגן על הערכים שעמדתי עליהם בכל השנים שלי כספורטאי", הסביר הכוכב. "אני אעשה זאת גם כדי להגן על ספורטאים אחרים מהשמצות כמו זו".

לדברי נדאל הדברים שהטיחה בו שרת הספורט לשעבר הם חסרי ביסוס ואין לה כל ראייה או הוכחה לכך. באשלו שאמרה את הדברים בראיון לטלוויזיה הצרפתית, נשאלה על הכישלון בבדיקת הסמים של הטניסאית מריה שראפובה - אך הוסיפה את ההאשמות על הספרדי.

נשאלה על שראפובה ותקפה את נדאל (רויטרס)

לדבריה של השרה הצרפתית, נדאל זייף פציעה במהלך טורניר בגראנד סלאם ב-2013 ופרש מהתחרות בשל פציעה בברך. לטענתה כלל לא הייתה פציעה ואגדת הטניס הספרדי פרש על מנת לטייח את ממצאי הבדיקה.

"אני אצא לחפש צדק דרך בית המשפט", אמר אז נדאל. "אני נאלץ להתעמת עם האשמות כאלו כל הזמן והגיע הזמן לשים לזה סוף".