בנגלדש: מנהיג להט"בי נרצח במצ'טה

כלי התקשורת במדינה דיווחו כי פעיל מוכר בקהילת הלהט"ב נרצח יחד עם אדם נוסף בבירה דאקה. רשת BBC דיווחה כי עלה חשש שהרצח המזעזע בוצע בידי אנשי דאע"ש, למרות שלטענת המשטרה המקומית הארגון לא פועל בשטח המדינה

שוטרים בבנגלדש (ארכיון) (רויטרס)

משטרת בנגלדש דיווחה היום (שני) כי חולאז מנאן, אחד ממנהיגי קהילת הלהט"ב במדינה, הוכה באכזריות ונרצח יחד עם אדם נוסף בבניין בו הוא מתגורר בבירה דאקה. שגרירות ארצות הברית במדינה פרסמה הודעת גינוי, להאחר שהתברר כי הפעיל עבד בשורותיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו מגנים את מעשה האלימות הנפשע וקוראים לממשלת בנגלדש לפעול בתקיפות ולהביא למעצר הפושעים", נכתב בהצהרת השגרירות האמריקנית.

מפרטי החקירה שפורסמו בתקשורת המקומית עולה כי קבוצה שמנתה ככל הנראה 5-6 גברים נכנסו לבניין שבו התגורר מנאן, יחד עם אדם נוסף שנרצח אף הוא. "הם הגיעו לבניין במסווה של שליחים שמעוניינים למסור לו חבילה כלשהי", הסביר מפקד המשטרה המקומית.

עוד עולה כי חבורת התוקפים נכנסו לדירה שבה נמצא הפעיל, שם הכו את השניים ותקפו אותם במצ'טות. הנרצח, המוכר בשל פעילותו למען קהילת הלהט"ב במדינה, נחשב למייסדו של העיתון היחיד במדינה המסקר את ענייני הקהילה ומקדם נושאים כמו זכויות אדם.

רשת BBC דיווחה כי בבנגלדש עלה חשש שהרוצחים נמנים עם ארגון המדינה האסלאמית, למרות שהמשטרה התעקשה כי אין פעילות של דאע"ש במדינה. החששות הללו באו על רקע מקרה רצח אחרי שהתרחש לפני כיומיים במדינה, בו הוכה למוות איש אקדמיה בידי איסלמיסטים קיצוניים בטענה שניהל "אורח חיים אתיאיסטי".