צפו: השלים ריצת מרתון – בחלל

האסטרונאוט טים פיק רץ את מרתון לונדון במקום לא שגרתי בלשון המעטה - בחלל. את הריצה השלים פיק במעט יותר משעתיים וחצי, כשהוא רתום להליכון בתחנת החלל הבינלאומית. צפו

בתום חודשים של הכנות הפך השבוע האסטרונאוט הבריטי טים פיק לגבר הראשון שהשלים ריצת מרתון - בחלל. כשהוא קשור למכשיר ריצה בתחנת החלל הבינלאומית, רץ פיק את המרחק של מרתון לונדון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הריצה סיים פיק בתוצאה של שעתיים, 35 דקות ו-21 שניות, זמן בו הספיקה תחנת החלל להקיף את כדור הארץ פעמיים. "אני אשן טוב הלילה", כתב פיק בהומור בחשבון הטוויטר שלו כשסיים את הריצה.

על פי דיווחי התקשורת הבריטית, את הריצה העביר פיק בצפייה בטלוויזיה בסיקור התקשורתי של המרתון. פיק הוא אמנם הגבר הראשון שרץ מרתון בחלל, אך האדם השני, לאחר שהאסטרונאוטית סוניטה ווייליאמס השלימה את מרתון בוסטון בתחנת החלל ב-2007.

זו אינה הפעם הראשונה שפיק עולה לכותרות, זאת לאחר שלפני כחצי שנה רצה לדבר עם בני משפחתו. "אני רוצה להתנצל בפני האישה שהתקשרתי אליה בטעות ואמרתי לה 'הלו, הגעתי לכדור הארץ?'", צייף פיק בעמוד הטוויטר שלו. "זאת לא הייתה מתיחה טלפונית, זה פשוט המספר הלא נכון!". מתברר שהאסטרונאוט אכול הגעגועים ביקש להגיע לבני משפחתו, אך במקום זאת מצא את עצמו משוחח עם זרה גמורה.