בן 16 תכנן מתקפת טרור ביום זיכרון אוסטרליה ונעצר

המשטרה האוסטרלית עצרה נער מסידני בחשד שתכנן לבצע טבח בטקס יום זיכרון ממלכתי. למרות גילו הצעיר, הוא עשוי להישלח למאסר עולם. במשטרה המקומית טענו: "המתקפה תוכננה בהשראת דאע"ש"

החשש: פיגוע ביום הזיכרון האוסטרלי. ארכיו (רויטרס)

נמנע פיגוע ברוח דאע"ש: נער אוסטרלי בן 16 מואשם בתכנון מתקפת טרור ביום זיכרון לאומי במדינה. האירוע בו תכנן הנער לחבל נערך היום לפנות בוקר (שני) בסידני, בהשתתפות אלפי בני אדם, והסתיים בשלום. מהחקירה עולה כי הנער ככל הנראה פעל לבדו, בהשראת ארגון "המדינה האסלאמית" הרצחני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנער נעצר בסמוך לביתו בסידני, כשהוא מצויד באקדח שהשיג לצורך ביצוע המתקפה. שמו של הנאשם נאסר לפרסום בשל היותו קטין. עד כה לא מסרו הרשויות פרטים מהחקירה על אופי המתקפה המתוכננת, אך מסתמן כי הנער הזדהה עם האידיאולוגיה של ארגון דאע"ש.

העונש המקסימלי באוסטרליה בגין החשדות נגד הנער הוא מאסר עולם, למרות גילו הצעיר. על פי הדיווח בסוכנויות הידיעות, הנער התכוון לבצע את המתקפה במהלך טקס לזכר כוחות אנזא"ק שלחמו בגליפולי במהלך מלחמת העולם הראשונה לפני כמאה שנים.

במשטרה טוענים: ההשראה למתקפה - דאע"ש (רויטרס)

בשנים קודמות נעצרו מספר נערים באוסטרליה באשמת מעורבות בטרור ותכנון מתקפות טרור: בין היתר נעצרו חמישה צעירים שתכננו לחבל בטקס לזכר חללי אנזא"ק שנערך בשנה שעברה במלבורן. במשטרה אמרו כי גם המתקפה שתוכננה בשנה שעברה נעשתה בהשראת דאע"ש.

"בחרנו לעמוד יחד ברגע הזה לכבודם של אלו שלחמו ונפלו כדי שאנחנו נוכל לחיות כאנשים חופשיים", אמר ראש הממשלה מלקולם טורנבול במהלך טקס דומה בבירה קנברה. בתאריך 25 באפריל בכל שנה מציינות אוסטרליה וניו זילנד את המעורבות של כוחותיהן נגד הצבא העות'מאני במלחמת העולם הראשונה: במהלך הקרבות איבדו שני הצבאות 11 אלף חללים, ויום זה הפך למכונן בזהותן הלאומית.