השיגור מהצוללת: "יכולת רצינית"

יום אחרי הניסוי בו שיגרה צפון קוריאה טיל בליסטי מצוללת, בארה"ב מביעים דאגה ואומרים שמדובר בהתפתחות משמעותית של היכולות הצבאיות. גורם אמריקני רשמי: "עוקבים מקרוב מאוד". דרום קוריאה: די לפרובוקציות

שיגור הטיל מהים, אתמול

יממה לאחר שצפון קוריאה שיגרה טיל בליסטי מצוללת, התייחס גורם אמריקני רשמי לניסוי הימי של פיונגיאנג ואמר כי ארצות הברית עוקבת בדריכות אחר הנעשה בחצי האי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היכולת של צפון קוריאה לשגר טילים מצוללות הפכה מבדיחה למשהו מאוד רציני", אמר אותו גורם. "ארצות הברית בוחנת מקרוב את המהלכים של פיונגיאנג".

דרום קוריאה גינתה את הניסוי וטענה כי מדובר במהלך פרובוקטיבי. "זהו איום ביטחוני משמעותי לא רק עבור קוריאה הדרומית וצפון-מזרח אסיה, אלא עבור העולם כולו", נמסר ממשרד החוץ בסיאול.

משרד הביטחון של דרום קוריאה הגיב אתמול לשיגור וציין כי צוללת מתקדמת ירתה טיל בליסטי מעמקי הים, אל מול חופיו המזרחיים של חצי האי קוריאה. הניסוי מגיע חודש וחצי לאחר הניסוי הקודם וכחלק מרצף ניסויים שהחל בניסוי בפצצת מימן בחודש ינואר השנה.

הניסוי הבא בטיל גרעיני?

"אנחנו מאמינים שהצפון שיגר טיל בליסטי מצוללת מתקדמת ששייטה במזרח ים יפן", כך אמר דובר משרד הביטחון בסיאול. "אנחנו ממשיכים לעקוב אחר הצעדים של הצפון ונשארים בכוננות הגנתית מלאה".

קים ג'ונג און על רקע ניסוי בליסטי קודם

הניסוי שערך צבאו של קים ג'ונג און הוא חלק משרשרת ניסויים של טילים הנקראים "SLBM", טילים בליסטיים הנורים מצוללות. על פי חלק מהדיווחים, ייתכן וצפון קוריאה תלך מעט רחוק יותר, ותשגר טיל בעל ראש נפץ גרעיני מצוללת. השיגור אתמול מגיע לאחר שורה של איומים ששיגרה פיונגיאנג לעבר ארצות הברית ודרום קוריאה במהלך השנה האחרונה.