אובמה: לא נשלח כוחות כדי להפיל את אסד

הנשיא האמריקני אמר בריאיון לרשת BBC כי להערכתו, דאע"ש לא יוכנע לפני תום כהונתו בעוד 9 חודשים. "המצב בסוריה הוא מורכב מאד ושובר לב, ואין כאן פתרונות פשוטים", אמר אובמה

"טעות לשלוח כוחות קרקעיים" (רויטרס)

נשיא ארה"ב ברק אובמה אמר הבוקר (ראשון) כי "תהיה זו טעות מצד המערב" לשלוח כוחות קרקעיים כדי להפיל את משטרו של בשאר אסד בסוריה. אובמה אף העריך כי ארגון המדינה האסלאמית בעירק ובסוריה לא יוכנע לפני תום כהונתו, בעוד תשעה חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בכוחה של ארה"ב לפעול כמתווך מדיני בין סוריה לכוחות אחרים, כולל אירן ורוסיה, וכך לייצר לחץ על כל הצדדים", כך אמר אובמה בריאיון לרשת BBC הבריטית, במהלך ביקור בן שלושה ימים בממלכה המאוחדת.

"המצב בסוריה הוא מורכב מאד ושובר לב", אמר הנשיא האמריקני. "אני לא חושב שיש כאן פתרונות פשוטים. כדי לפתור את הבעיות ארוכות הטווח, פתרון שהוא צבאי בלבד לא יספיק".

"מצב מורכב ושובר לב" (רויטרס)

"על הקהילה הבינלאומית להמשיך להפעיל לחצים על כל הצדדים, כולל רוסיה, אירן והחלקים המתונים באופוזיציה הסורית כדי שישבו לשולחן המשא ומתן", אמר אובמה.

לצד זאת, הבהיר הנשיא כי "צבא ארה"ב ימשיך לפגוע במטרות של המדינה האסלאמית במקומות כמו א-ראקה, כדי לבודד חלקים של המדינה מהשפעת ארגון הטרור". אובמה מתח ביקורת על מדינות במערב שלא אישרו כל פעולה צבאית באזור, אך "עדיין מצפות שארה"ב תעשה משהו בנידון", כפי שהסביר. "אי אפשר לאחוז את המקל משני קצותיו", אמר.

חאלב, ארכיון (רויטרס)

בשבוע הבא יימשכו שיחות המשא ומתן בין הממשל הסורי לנציגים של סיעות האופוזיציה, בתיווך רוסיה וארה"ב. נציגי האופוזיציה ממשיכים לטעון כי ממשל אסד מפר את תנאי הפסקת האש עליה הוסכם.