"צפון קוריאה שיגרה טיל בליסטי מצוללת"

על פי דיווחים המגיעים מסיאול, צוללת צפון קוריאנית שיגרה טיל בליסטי מים יפן – ככל הנראה במסגרת ניסוי בטילים שעורכת פיונגיאנג. כעת חוששים בדרום קוריאה כי השכנה מצפון מתכננת ניסוי גרעיני חדש

ניסוי טילים נוסף בצפון קוריאה: המתיחות בין סאול לפיונגיאנג שוב עולה מדרגה, לאחר ניסוי טילים נוסף שערכה צפון קוריאה. על פי הדיווחים של משרד הביטחון הדרומי, צוללת מתקדמת יירטה טיל בליסטי מעמקי הים, אל מול חופיו המזרחיים של חצי האי קוריאה. הניסוי מגיע חודש וחצי לאחר הניסוי הקודם וכחלק מרצף ניסויים שהחל בניסוי בטיל גרעיני בחודש ינואר השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו מאמינים שהצפון שיגר טיל בליסטי מצוללת מתקדמת ששייטה במזרח ים יפן, הבוקר סביב השעה שש וחצי שעונינו", כך אמר דובר משרד הביטחון בסיאול. "אנחנו ממשיכים לעקוב אחר הצעדים של הצפון ונשארים בכוננות הגנתית מלאה".

הניסוי שערך צבאו של קים ג'ונג און הוא חלק משרשרת ניסויים של טילים הנקראים "SLBM", טילים בליסטיים הנורים מצוללות. על פי חלק מהדיווחים, ייתכן וצפון קוריאה תלך מעט רחוק יותר, ותשגר טיל בעל ראש נפץ גרעיני מצוללת.

המתיחות במזרח הרחוק גוברת (רויטרס)

בדרום מאמינים שהסיבה לשיגורים החוזרים בחודשים האחרונים הם הפגישה הנדירה של ראשי המפלגה השולטת בצפון קוריאה שעתידה להתקיים בתחילת החודש הבא. על פי ההערכות, קים ג'ונג און מעוניין להרשים את מנהיגי המפלגה, ולכן "עושה שרירים" לקראת המפגש.

בעקבות הניסויים של צפון קוריאה מורגשת מתיחות באזור המזרח הרחוק כולו. על פי דיווחים שונים גם הצבא הסיני העלה כוננות והפנה פניו כלפי פיונגיאנג. סוכנויות הידיעות השונות דיווחו בשבוע שעבר כי הצבא הסיני שלח 2,000 חיילים לגבול של המדינה עם צפון קוריאה, והעלה את הכוננות באזור.

מאז הניסוי הגרעיני האחרון של צפון קוריאה שהתקיים בתחילת 2016, מועצת הביטחון של האו"ם החריפה את הסנקציות הכלכליות שהטיל על המדינה. נדמה שהמתיחות בחצי האי קוריאה, רק תתגבר, וייתכן שאף תגרור לתוכה גם מדינות שכנות.