הלם בממלכה: פיליפ בן ה-94 עלה על הכביש

הזוג המלכותי הבריטי, פיליפ ואליזבת', אירח את הזוג הנשיאותי האמריקני במתחם מלכותי פסטורלי, כחלק מביקור דיפלומטי של הנשיא אובמה בבריטניה. אירוע קצר ומפתיע הפנה את אור הזרקורים לנסיך הבריטי - ואיך זה קשור לכיוון הנסיעה המקובל על הכבישים בבריטניה?

הזוג הנשיאות והזוג המלכותי בנסיעה

כשהנסיך גנב למלכה את ההצגה: בביקורו אחרון בבריטניה כנשיא ארצות הברית, הגיע אתמול (שישי) ברק אובמה יחד עם רעייתו מישל לטירת ווינדזור, שם נפגשו השניים עם המלכה אליזבת', שבעיצומן של חגיגות יום הולדתה ה-90. אך במקום שהיא תעמוד במרכז העניינים, הצליח בעלה, הנסיך פיליפ, לגנוב את ההצגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הארבעה עמדו לקראת נסיעה קצרה שאורכה 400 יארד (כ-400 מטרים) מבלי שהיה ברור לכולם מהו סדר הישיבה. במה שנראה תחילה כאקט של נימוס בריטי, הנסיך המארח פיליפ כיוון את מישל אובמה לצדו הימני של הרכב. הנשיא האמריקני עשה את הדרך ההפוכה, והתיישב בקדמת הרכב בצד השמאלי, במה שנראה כמו כוונה ליטול את ההגה - אלא שהאורח שכח שמושב הנהג בבריטניה ממוקם מימין.

כולם התמקמו כך שלבסוף הנסיך פליפ הוא זה שאחז בהגה - ובבת אחת נעלמו המבטים הנינוחים של הזוג האורח מארצות הברית. פיליפ, זקן השבט, עלה על הכביש בגיל 94 לנסיעה הקצרה. "הנשיא שכח שהבריטים נוהגים משמאל?", תהו דווקא נציגי התקשורת האמריקנית שנשלחו לסקר את ביקורו של אובמה.

תחילה הנוכחים היו נינוחים יותר

אחרי הנסיעה, כשיצאו אל המצלמות, התבדח הנשיא אובמה עם העיתונאים ותיאר "נסיעה שלווה" של הארבעה באתר הפסטורלי. התמונות, אם נהיה כנים, מעבירות תחושה שונה: עדשת המצלמה תפסה את מישל בפרצוף מבועת, אולי מפני שהיא דווקא זכרה את כיוון הנסיעה בממלכה, ותכננה - ללא הצלחה - לתפוס את ההגה בעצמה.