"מה נשתנה? חג אחרון בבית הלבן"

כבכל שנה, פרסם נשיא ארצות הברית ברכה חגיגית לכבוד חג הפסח, עם הקדשה מיוחדת ליהדות ארצות הברית וישראל. "סיפור הגאולה באגדה נתן נחמה להרבה משפחות, אמר אובמה וציין כי זהו ליל הסדר האחרון שיחגוג בבית הלבן מאז שהפך זאת למסורת עם כניסתו לבית

"פסח אחרון בבית הלבן", אובמה (רויטרס)

כמיטב המסורת, נשיא ארצות הברית ברק אובמה פרסם ברכה מיוחדת לעם היהודי ברחבי העולם, בדגש על יהדות ארצות הברית וישראל, לקראת חג הפסח. "סיפור ההגדה מביא קריאה מהדהדת לזכויות האזרחי ברחבי העולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אחד המנהגים החזקים ביותר של פסח הוא סיפור ההגדה", כתב אובמה. "מיליוני משפחות, חברים ואפילו זרים יושבים יחד וחולקים את הסיפור מעורר ההשראה על יציאת מצרים. כשהוא מובל בידי נביא ונרדף על ידי צבא, ממשיך לדבוק באמונה וזוכה בתמורה לגאולה, דרכו של עם ישראל מהעבדות לארץ המובטחת הייתה ונותרה אחת הדוגמאות הגדולות ביותר בהיסטוריה לשחרור. סיפור הגאולה והתקווה הזה, שמסופר במשך אלפי שנים, נתן נחמה לאין ספור משפחות במהלך תקופות של דיכוי".

בהמשך, שאל אובמה בעברית: "מה נשתנה הלילה הזה?". בתשובה לכך, הסביר אובמה כי עבורו ועבור רעייתו מישל "חג הפסח הזה יהיה שונה מקודמיו, משום ששנה זו תהיה הפעם האחרונה שבו נערוך את ליל הסדר בבית הלבן, מסורת שציפינו לה מדי שנה מאז ליל הסדר הראשון שלנו כאן ב-2009".

"מי ייתן והתקופה הזו תיתן לכולנו השראה להקדיש את עצמנו מחדש לשלום ולחירות של כל ילדי האלוהים. ממשפחתנו למשפחותיכם - חג שמח", חתם אובמה.