ה-100 של טיים: נתניהו לא, אדל כן

הרשימה השנתית של 100 המשפיעים של המגזין "טיים" לא כוללת הפעם את ראש ממשלת ישראל - בעוד מנהיגים כגון פוטין ואובמה שמרו על מעמדם. מי פרץ דרך לאחרונה בתחום התרבות? ובאיזו קטגוריה נמצאים יחד האפיפיור והכדורסלן המצטיין של ה-NBA?

אחד האייקונים של טיים. אדל (רויטרס)

אין נציגות ישראלית ברשימת המשפיעים ביותר בעולם: היום (חמישי) התפרסמה הרשימה השנתית של המגזין היוקרתי "טיים". הפעם, בניגוד לשנה שעברה, ראש הממשלה בנימין נתניהו לא נכלל באגף המנהיגים של הרשימה - אליו הצטרפו "כוכבים" צעירים ומבטיחים. גם שמותיהם של ענקי הטכנולוגיה ושל ספורטאים ואמנים רבים נכללו בפרסום של המגזין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא האמריקני אובמה וקוראי התיגר המרכזיים על כסאו - הילרי קלינטון, ברני סנדרס, טד קרוז וכמובן דונלד טראמפ - נכללים ברשימה, שכוללת גם אישי תרבות רבים - רובם מארצות הברית. נתניהו, שב-2012 הוכרז כ"ביבי קינג" על ידי המגזין, יכול אולי להתנחם בכך שאחד הכוכבים של הרשימה מ-2015 - שר החוץ האירני זריף - נדחק גם הוא מהדירוג.

לא ברשימה. נתניהו (רויטרס)

גם השנה הרשימה חולקה לחמישה תחומים: אמנים, ענקים (טיטאנים), מנהיגים, אייקונים וחלוצים. רשימת המנהיגים כוללת מספר שמות צפויים לצד אובמה: ארדואן, פוטין, מרקל, הולנד וגם קים ג'ונג און – בעוד מספר מנהיגים אחרים, בהם נתניהו, הנשיא ההודי נהנדרה מודי, הרפובליקני ג'ב בוש ומנהיגת הימין הקיצוני בצרפת מרין לה פן - לא נכללו הפעם.

לעומתם, ראש ממשלת קנדה הטרי ג'סטין טרודו, שפעל רבות לשילוב נשים ומיעוטים בממשלתו, מופיע ברשימה – לצד הנשיא הארגנטינאי מאקרי, שמונה לאחרונה.

"פורצת דרך". ג'נר (טוויטר)

בחלקים האמנותיים יותר של הרשימה מופיעים אדל, לאונרדו די קפריו, האצן יוסיין בולט, ניקי מינאז', השחקניות ג'וליה לואי-דרייפוס, מליסה מקארת'י ושרליז ת'רון והשחקנים אוסקר אייזאק ואידריס אלבה.

ברשימת הענקים (טיטאנים) מופיעים כמובן המנהלים של פייסבוק ואפל, מארק צוקרברג (עם אשתו פריסילה צ'אן) וטים קוק – אבל גם האפיפיור פרנציסקוס וכדורסלן העל סטף קרי, זוכה פרס השחקן המצטיין של ליגת ה-NBA. גם קייטלין ג'נר, הטרנסג'נדרית פורצת הדרך, מופיעה בקטגוריית ה"חלוצים" ואנשי המגזין שיבחו את תרומתה וחשיבותה החברתית.