תינוק נולד לאם עם גידול במוחה

הרופאים לא האמינו אבל היא התעקשה, והצליחה: אישה בת 41 מפולין שהתגלה גידול במוחה בזמן שהיא נושאת ברחמה בן, הצליחה ללדת אותו כשהוא בריא ושלם - זאת למרות המצב הקשה בו הייתה נתונה. לאחר שהעניקה לו את חייו, היא נותקה ממכונות ההנשמה - ונפטרה

חששה לחיי בנה - ונפטרה לאחר הלידה (רויטרס)

סוף עצוב אבל גם משמח: אישה בת 41 מפולין שהתגלה גידול במוחה בזמן שהיא נושאת ברחמה בן, הצליחה ללדת אותו כשהוא בריא ושלם - זאת למרות המצב הקשה בו הייתה נתונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האישה סירבה לקבל טיפול לגידו במוחה כיוון שחששה שטיפולים יסכנו את העובר בן 17 השבועות שבבטנה - וביקשה להאריך את חייה מלאכותית על ידי חיבור למכונת הנשמה - זאת עד ללידה.

במשך כחודשיים, זכתה האם לטיפול ומעקב צמוד של הצוות הרפואי - עד שהגיע היום בו הגיח התינוק אל אוויר העולם כפג, לאחר ניתוח קיסרי - במשקל של קילוגרם אחד בלבד, מה שהצריך את העברתו לאינקובטור לתקופה ממושכת. לאחר הלידה, כשהתברר שהתינוק נולד במצב טוב - המכונה נותקה והיא נפטרה.

"האם זכתה לטיפול צמוד עד ללידה, היא הייתה במצב קשה מאוד עם נזק שנגרם למוחה", סיפרו הרופאים. "הגידול הוביל לתופעות של קוצר נשימה, אובדן הכרה והפרעות שונות. במצבים כאלה אנחנו מכריזים בדרך כלל על מוות מוחי. זה היה מסוכן מאוד, לא ברור היה שזה יסתיים בשלום".

"הטרגדיה שבמותה של האם הסתיימה ברגע משמח, של הענקת חיים חדשים לתינוק בריא", מספר אחד מהם. "הודות לטכנולוגיה רפואית מתקדמת ולטיפול יומיומי באם, הצלחנו להציל חיי אדם".