מיצובישי מודה: זייפנו נתוני צריכת דלק

ענקית הרכב היפנית הודתה כי זייפה נתוני צריכת דלק במעל לחצי מיליון רכבים שייצרה. על פי הודעת החברה, לחץ האוויר בצמיגי הרכבים שעברו את הבדיקות שונה, על מנת לשפר את הביצועים. בעקבות הפרסום, שווי החברה נשחק ביותר ממיליארד דולרים

מיצובישי מודה: זייפנו נתונים (רויטרס)

יצרנית הרכב היפנית מיצובישי מודה היום (רביעי) כי היא רימתה בבדיקות צריכת הדלק וזייפה נתונים בבדיקות. בעקבות הפרסום, מניות החברה צנחו ב-15% מה שגרם לירידת ערך של 1.2 מיליארד דולר בשווי המותג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נשיא החברה היפנית, שהיא יצרנית הרכב השישית בגודלה בעולם, הרכין ראשו לאות התנצלות במהלך מסיבת העיתונאים שערך ובה הודיע על המרמה. על פי הודעת החברה, הבעיה בנתוני צריכת הדלק התגלתה לאחר שהמתחרה ניסאן, שלעיתים משתמשת במנועים מתוצרת מיצובישי, הצביעה על אי סדרים בנתונים שהציגה.

לאחר הצגת המידע על ידי ניסאן, ערכה מיצובישי בדיקה פנימית בה התגלה כי העובדים שינו את לחץ האוויר בצמיגים, על מנת לשפר את הביצועים בבדיקה. "מדובר בבעיה בינלאומית", אמר נשיא החברה. "אנחנו יודעים שניסו להראות נתוני צריכת דלק משופרים, אך עדיין לא ברור לנו למה - בכל מקרה האחריות היא עליי".

לא רק פולקסוואגן (רויטרס)

המניות צנחו - שווי החברה נשחק

בעקבות הפרסומים צנחו מניות החברה היפנית ביותר מ-15 אחוזים ונעצרו על שווי של 733 ין. בבורסה בטוקיו מבהירים כי מדובר בצניחת הערך הגדולה ביותר של החברה ביום אחד מאז ומעולם. בשל ירידת המניות, שווי החברה בשוק ספג מכה קשה, כש-1.2 מילארד דולרים משוויה נמחקו.

על פי הודעת החברה, המניפולציה בנתונים נעשתה ב-625 אלף רכבים שיוצרו מאמצע 2013 ושווקו לאחר מכן ברחבי העולם. החברה הבטיחה להפסיק ולייצר את הרכבים בהם יש חשד ששונו הנתונים, לפחות עד תום החקירה.

בסוף חודש ספטמבר האחרון התגלה כי גם בקונצרן הרכב הגדול בעולם פולקסוואגן התגלו אי סדרים לגבי נתוני זיהום האוויר.החברה הגרמנית נתפסה על כך שזייפה את הנותנים במנועי הדיזל שלה וכתוצאה מכך יירדו מכירות החברה וורווחיה נפגעו משמעותית.