קסטרו: "בקרוב אהיה כמו כל האחרים"

בתלבושת ספורטיבית, כשהוא נתמך על ידי אחיו ומתקרב לגיל 90 ערך פידל קסטרו, מנהיג המהפכה בקובה, הופעה נדירה בפני חברי המפלגה הקומוניסטית. "בקרוב אהיה כמו כל האחרים. הזמן של כולנו יגיע", אמר בקונגרס לקול תשואות הקהל

האחים לבית קסטרו (רויטרס)

פידל קסטרו, מנהיג המהפכה בקובה, נשא אמש (שלישי) נאום פרידה בפני חברי המפלגה הקומוניסטית, וביקש מהם להמשיך לקיים את רעיונותיו הקומוניסטים גם לאחר מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בקרוב אהיה בן 90", אמר קסטרו בהופעתו הפומבית המשמעותית בחמש שנים האחרונות. "עוד מעט אני אהיה כמו כל האחרים. הזמן של כולנו יבוא, אבל הרעיונות של הקומוניסטים הקובניים יישארו כהוכחה על הפלנטה הזאת. אם עובדים איתה בלהט וכבוד, הם יכולים לייצר את סחורות וחומר תרבותי שבני אדם צריכים, ואנחנו צריכים להילחם ללא הפוגה להשיגם".

מנהיג קובה הבלתי מעורער עלה על בימת הקונגרס כשהוא לבוש בבגדי ספורט ולקול שאגת חברי המפלגה שקראו בשמו לעברו. לצדו אחיו ראול, הנשיא בפועל ומזכיר המפלגה.

בנוסף להופעתו הנדירה הודיעה היום הממשלה כי ראול בן ה- 84 יישאר המזכיר הראשון של המפלגה ובתפקידו כנשיא המדינה עד שנת 2018 אז יפרוש מהתפקיד. קונגרס המפלגה הקומוניסטית הבא ייערך רק ב-2021. אולם עדיין לא ברור אם ראול מתכוון להמשיך לעמוד בראש המפלגה עד לקונגרס הבא.