צפו: הסוס והרוכבת ניצלו מהשיטפון

שיטפונות עזים פקדו את מדינת טקסס ובמיוחד את העיר יוסטון בארצות הברית. לצד הנפגעים הרבים ניתן היה להבחין גם בתמונות מיוחדות ובסולידריות בין בני אדם לחיות המחמד שלהם, כמו האישה שחירפה נפשה כדי להציל את הסוס שלה. כך זה נראה

סוס מנצח לא מחליפים: קרוב ל-460 מילימטר של גשם ירדו אתמול (שני) בלילה במדינת טקסס ובמיוחד בעיר יוסטון וגרמו לשיטפונות גדולים באזור. במסגרת מאמצי הפינוי והחילוץ נרתמו הכוחות גם להצלתם של עשרות סוסים הנפוצים מאוד ומוחזקים בחוות רבות. סרטון שצולם ביוסטון הצליח להנציח חילוץ אחד כזה, בו רוכבת נחלצת מהמים העמורים שכיסו את הרחוב ביחד עם הסוס שלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגשמים גרמו לשיטפונות כבדים שגבו את חייהם של חמישה בני אדם. יותר מ-1,000 בתים הוצפו וכוחות ההצלה ביצעו כ-1,000 חילוצים של אנשים שנתקעו על גגות בתיהם.

בתיעוד ניתן לראות את ראשו של הסוס מבצבץ מחוץ למים הסוערים, בעוד הרוכבת שלו אוחזת בו ומכוונת אותו לעבר קרקע בטוחה. הסוס המבוהל מנסה בייאוש להרים את רגליו הקדמיות, עד שהשניים מצליחים להגיע אל היבשה.

"מספרים שהוא עיוור לגמרי בעין אחת, וחצי עיוור בעין השניה", אמרה הרוכבת הרטובה והתשושה כשיצאה מהמים. "הוא ניסה למשוך לכיוון אחד, ואני לשני אבל בסוף הצלחנו להיחלץ".