"מאות מהגרים טבעו בדרך לאיטליה"

נשיא איטליה אמר בנאום כי על אירופה "לחשוב לעומק נוכח טרגדיה נוספת" ועדכן כי סירת מהגרים נוספת שקעה - וכ-400 בני אדם טבעו למוות. עם זאת, במשמר החופים במדינה לא ידעו על האירוע

צילום ארכיון (רויטרס)

נתיב הבריחה לאירופה שוב הפך לנתיב הדמים: נשיא איטליה, סרג'יו מאטארלה, אמר היום (שני) כי "ככל הנראה מאות מהגרים נספו" באסון טביעה נוסף בים התיכון. האסון דווח על ידי מספר כלי תקשורת, שטענו כי כ-400 בני אדם נהרגו לאחר שספינתם התהפכה סמוך לחוף המצרי בדרכם לאירופה - אולם דיווחים אלה טרם אומתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מאטארלה, שנשא דברים בטקס הענקת פרסים ברומא, אמר כי אירופה צריכה את הזמן לחשוב לעומק נוכח "טרגדיה נוספת בים התיכון בו, כך נראה, נהרגו מאות בני אדם". הוא לא פירט על האירוע מעבר לכך.

מוקדם יותר היום עדכן משמר החופים האיטלקי כי אינו מודע לאסון המדווח: בהמשך דיווחו כי נמצאו שש גופות וחולצו 108 בני אדם לאחר שספינת גומי טבעה בסמוך לחוף, וכי יום קודם לכן חילצה 33 מהגרים נוספים מאי קטן בסמוך לסיציליה.

חולצו 108 בני אדם. ארכיון (רויטרס)

כמעט 6,000 מהגרים ופליטים הפליגו מלוב לאיטליה בשבוע שעבר, במה שמסתמן כתחילתו של גל הגירה העלול להוביל להגעתם של כ-100 אלף ויותר מהגרים למדינה - כך לפי הערכת הארגון הבינלאומי להגירה, שהזהיר כי המספר אף עלול להיות "גבוה הרבה, הרבה יותר".