עשרות הרוגים ברעידת אדמה באקוודור

רעש אדמה בעוצמה 7.8 הכה במדינה שבדרום אמריקה וגרם להרס נרחב ולמותם של לפחות 77 בני אדם. עשרות נוספים נפצעו וצוותי חילוץ סורקים אחר לכודים. אזהרת צונאמי פורסמה לכל ערי החוף. "יש מהומה ברחובות, אין חשמל ואין טלפונים", סיפר תושב מבוהל מאזור האסון. משרד החוץ: "לא ידוע על נפגעים ישראלים"

רעידת אדמה בעוצמה 7.8 הכתה הבוקר (ראשון) שעון ישראל באקוודור השוכנת לחופה המערבי של דרום אמריקה. בניינים רבים באזור החוף קרסו ועל פי הדיווחים מהמדינה, יותר מ-77 נהרגו בני אדם נהרגו ועשרות נפצעו. מדובר ברעש החזק ביותר באקוודור מאז 1979, ונשיא המדינה הכריז על מצב חירום. במשרד החוץ אמרו כי "לא ידוע על נפגעים ישראלים".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא רפאל קוריאה הכריז על מצב חירום לאומי וקרא לאזרחים שמור על קור רוח. "אהבתנו נתונה למשפחות ההרוגים", כתב בחשבון הטוויטר שלו. קוריאה קיצר את שהותו באיטליה בעקבות האסון.

"אנחנו ממשיכים לקבל מידע מהמערכת הלאומית בנוגע לשלום התושבים לאחר האירוע הקטלני והמצער הזה", אמר סגן הנשיא יורג' גלאס. "המספרים עדיין זקוקים לאישור, המידע עדיין ראשוני, וכל הארגונים הציבוריים במצב כוננות עליונה".

האדמה רעדה גם ביפן (רויטרס)

תושב עיר החוף מנטה במערב המדינה, ראמון סולורנזו, סיפר כי "רוב האנשים נמצאים בחוץ, ברחובות, עם התיקים על הגב, מחפשים קרקע גבוהה יותר". הוא אמר כי משפחתו מתכוונת גם היא לצאת מהעיר אל פנים המדינה: "יש מהומה ברחובות, אין חשמל ואין טלפונים".

שליח חב"ד בבירה קיטו, הרב תומר רותם, סיפר לחדשות 2 על הרגעים המבהילים: "פתאום הרגשנו את כל הבניין רוקד ומזדעזע. ראינו את כל התמונות וכל הדברים זזים, לקחנו את הילדים לחדר מדרגות וככה נמשכה הרעידה יותר מדקה. שמענו עכשיו שיש הרוגים באזור החוף ואנשים מפחדים מהצונאמי. נפלו שם מבנים ויש נזק גדול".

25 הרוגים בדרום יפן (רויטרס)

מרכז רעש האדמה היה בתוך האוקיינוס, מול חופי אקוודור, בעומק של 10 קילומטרים ובמרחק של כ-170 קילומטרים מהבירה קיטו, שגם בה הורגשו רעידות עזות שגרמו להרס. עם זאת, מירב הנזקים והנפגעים נרשמו בערי החוף.

מרכז ההתרעה מפני צונאמי הורה לכל ערי החוף במרחק של 300 ק"מ ממוקד הרעש להתכונן לאפשרות לגלים גבוהים שיכו בחופים. מלבד אקוודור, גם קולומביה ופרו צריכות להכין את עצמן, נמסר מהמרכז.