המטרה בבריסל: אולם ההמתנה לת"א

כלי תקשורת בצרפת מדווח שמוחמד אבריני, "המחבל עם המעיל בלבן", סיפר בחקירתו כי היה אמור לפוצץ פצצה באולם בו המתינו נוסעים לטיסה לישראל, אך התחרט ונמלט מהמקום אחרי שני הפיצוצים שהחרידו את הטרמינל

המחבלים בנמל התעופה

מוחמד אבריני, המחבל עם הכובע והמעיל הלבן שנמלט לאחר הפיגוע הרצחני בנמל התעופה בבריסל, סיפר לחוקריו כי אחת מהמטרות שלו ושל חבריו הייתה אולם ההמתנה לטסים לתל אביב - כך מדווחים הבוקר (חמישי) כלי תקשורת בצרפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, בחקירה סיפר אבריני כי מפקד חוליית המחבלים, איברהים אל בקראווי, בחר שלוש מטרות בהן יופעלו המטענים אותם נשאו - אזור ההמתנה לטיסות לארה"ב, רוסיה וישראל. בפיגוע ההתאבדות בנמל התעופה זוונטם בחודש שעבר נהרגו 12 בני אדם ועשרות נפצעו.

בפני החוקרים ציין אבריני כי לאחר ששני חבריו פוצצו עצמם בתוך הטרמינל, סמוך לדלפקי "אמריקן איירליינס" ולסניף סטארבאקס, הוא נמלט מהמקום והותיר מאחוריו את חגורת הנפץ אותה נשא. מצלמות האבטחה באזור נמל התעופה תיעדו את מנוסתו של המחבל, שנתפס על ידי כוחות הביטחון הבלגיים ביום שישי האחרון.

ברח לאחר הפיגוע. אבריני

בסרטון נראה אבריני באותם הבגדים שנראו בסרטון שפורסם מיד אחרי מתקפת הטרור, בו הוא מופיע עם שני המחבלים שביצעו את הפיגוע בנמל. אבריני נראה בסרטון עוזב את נמל התעופה ברגל, מגיע לעייירה הסמוכה לנמל התעופה, זוונטם - ומשם עושה את דרכו לבריסל, שם נעלמו עקבותיו. הוא לבש כובע ומקטורן לבן, אבל בשלב מסוים הוא ככל הנראה הוריד אותם - והשליך את הבגדים שלבש.

בחקירה אמר המחבל שהחליט להתחבא לאחר שראה את ההודעות בתקשורת לפיהן הוא מבוקש על ידי המשטרה. הוא סיפר שהחליף את מקומות בהם הסתתר מספר פעמים בשבועות האחרונים ואף חבש פיאות על מנת שלא יזהו אותו. בנוסף אמר לחוקרים שבילה זמן מה עם סלאח עבד א-סלאם, המחבל שנמלט לאחר מתקפת הטרור בפריז ונתפס אף הוא לפני כחודש.

אבריני הטיל את מרבית האשמה על חבריו המחבלים והמעיט בחשיבות תפקידו בחולייה. הוא גם הדגיש כי מעולם לא היה בסוריה, בניגוד לטענת התביעה הבלגית לפיה שהה במדינה בשנת 2015. למרות שאבריני טוען כי לא היה דמות מרכזית בתא הטרור של דאע"ש בבריסל, הרשויות בבלגיה ובצרפת סבורות כי מדובר באיש מפתח בשרשרת הפיגועים בחצי השנה האחרונה.