המפלצת מלוך נס: מה התגלה באגם?

המפלצת אגדית מלוך נס שבסקוטלנד מלהיבה רבבות ברחבי העולם כבר עשורים ארוכים. סריקה שהעלה לאחרונה רובוט מקרקעית האגם הציתה את דמיונם של רבים, לאחר שנצפתה בו צורה הדומה מאוד למפלצת האגדית - אולם המציאות שוב איכזבה את המעריצים ברחבי העולם

לחובבי המפלצת מלוך נס הייתה השבוע סיבה להתרגש, אחרי שפורסמה הידיעה לפיה "נסי" אותרה במעמקי האגם הסקוטי. רובוט שסרק את קרקעית האגם העלה תמונה הדומה מאוד למפלצת המדוברת, שקועה בתחתית האגם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, השמחה הייתה מוקדמת מדי: מבדיקה שנערכה התגלה כי מדובר רק במודל באורך כעשרה מטרים. ככל הנראה מדובר במודל בו נעשה שימוש בסרט על שרלוק הולמס ב-1970, והושקע באגם כדרך להיפטר ממנו.

דובר אירגון VisitScotland, התומך בפעולת סריקת האגם שזכתה לשם "Operation Groundtruth", הסביר כי "התגלה יצור בלתי מזוהה בצורה של נסי - אבל התגלה כי לא מדובר ביצור שמרתק את העולם כבר 80 שנים, אלא בכוכב קולנוע".

נסי. הציפייה - ושברה (sky news)

באופן אירוני, מדובר בשיקוף של עלילת הסרט: סרטו של בילי וויילדר סובב סביב מפלצת המתגלה כצוללת חבויה. עם זאת, התגלית המאכזבת לא צפויה להפחית את העניין במפלצת האגדית - מדי שנה מגיעים לאגם מאות אלפי תיירים בתקווה לזכות בהצצה בנסי, ושווי המיתוס לכלכלה הסקוטית מוערך ב-60 מיליון ליש"ט.