הבדיחה הגזענית שתביך את קלינטון?

ראש העיר ניו-יורק ביל דה-בלזיו נשא דברים באירוע יחד עם המתמודדת הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית. היא "עקצה" אותו וציינה כי תמיכתו בה הגיעה "מאוחר מדי", והוא השיב בבדיחה סרת טעם: "אני חי בזמן של אנשים צבעוניים"

המתמודדת הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית הילרי קלינטון עסוקה בימים אלו בקמפיין הפריימריז התובעני במדינת ניו-יורק, אבל ייתכן שדווקא בדיחה של ראש העיר ביל דה-בלזיו עלולה לסבך אותה בסערה גזענית.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקרית התרחשה השבוע, במהלך ארוחת הערב המסורתית של אנשי החברה הגבוהה בניו-יורק - מה שהיווה את הבמה המושלמת עבור המתמודדת לנשיאות להגביר את אחוז התמיכה בה לקראת הבחירות המקדימות. בשלב מסוים עלתה קלינטון לשאת דברים - כשלצידה ראש העיר דה-בלזיו, שהודיע בעבר על תמיכה בה. קלינטון בחרה "לעקוץ" את דה-בלזיו ואמרה לו כי לטעמה, "זה קרה די מאוחר".

אלא שדה-בלזיו לא נשאר חייב והשיב לקלינטון. "לא איחרתי", הוא אמר, "אני עובד בזמן של אנשים צבעוניים (I was running on C.P time)". הביטוי בו בחר להשתמש ראש העיר משמש בתרבות האמריקנית לציון הסטריאוטיפ שלפיו אפרו-אמריקנים נוטים להגיע באיחור לכל מקום.

קלינטון מצידה, ניסתה להסביר וטענה שחשבה שדה-בלזיו מתכוון לביטוי אחר שהכוונה שלו היא "זמן של פוליטיקאים". דה-בלזיו, שכבר הואשם בעבר באמירות גזעניות שונות, טען בתגובה שמבקריו "פספסו את הנקודה" באמירתו.