הרוג ועשרות פצועים בפיגוע בטורקיה

בצל המתיחות ואזהרות המסע שהוציאו כמה מדינות ובהן ישראל, שוב פיגוע בטורקיה. מכונית תופת התפוצצה סמוך לבסיס צבאי בדרום מזרח המדינה וגרמה למותו של חייל ולפציעתם של עשרות בני אדם נוספים. המשטרה המקומית חוקרת מי עומד מאחורי המתקפה

הטרור שוב מכה בטורקיה: מכונית תופת התפוצצה הבוקר (שלישי) סמוך לבסיס צבאי בדרום-מזרח המדינה.  חייל נהרג וכ-50 בני אדם נוספים נפצעו - בהם גם אזרחים. המתיחות הביטחונית בטורקיה ממשיכה להיות גבוהה מאוד, בעקבות מידע מודיעיני, לפיו פיגוע גדול הוא רק עניין של זמן.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפיצוץ הבוקר סמוך לבסיס הצבאי הוא השני בארבעת הימים האחרונים, לאחר שביום שבת התפוצץ מטען נפץ בתחנת אוטובוס מחוץ ל"מגדלי טראמפ" באיסטנבול. שלושה בני אדם נפצעו קל בפיצוץ ופונו לבתי החולים. הרשויות פתחו בחקירה בניסיון להבין מי עומד מאחורי הפיצוץ.

לפני שלושה ימים פרסמו ישראל וארה"ב אזהרות מסע לטורקיה בעקבות "מידע מודיעיני ממשי" על כוונת ארגוני הטרור לבצע פיגוע גדול במדינה. "צאו מיד מטורקיה", קראו במטה ללוחמה בטרור לישראלים השוהים שם.

הכוננות בטורקיה ממשיכה (רויטרס)

דני ארדיטי, מי שעמד בעבר בראש המטה ללוחמה בטרור, התייחס לאזהרה הישראלית ואמר: "אזהרת מסע של המטה ללוחמה בטרור התפרסמה בעקבות מידע קונקרטי שהגיע על טורקיה". לדבריו המידע על הפיגוע המתוכנן לא מכוון דווקא כלפי ישראלים, אלא כלפי תייירים ככלל.

מתוך ההבנה כי הפיגוע המתוכנן יכוון נגד אזרחים ותיירים נראה שהפעולה היום נגד הבסיס הצבאי היא לא זו שגורמי המודיעין התכוונו אליה. הכוננות בטורקיה ממשיכה להיות גבוה מאוד, בצל האיומים של דאע"ש ושל המחתרת הכורדית לפגוע בלב טורקיה, ובעיקר בבירה אנקרה ובאיסטנבול.