דיווח בצרפת: מטרת המחבלים מבלגיה הייתה לפגע ביורו 2016

בחודש יוני הקרוב יתכנסו אוהדי כדורגל מרחבי אירופה כולה בצרפת לרגל טורניר יורו 2016 שייערך במדינה תחת אבטחה כבדה. עיתון "הליברסין" הצרפתי מדווח כי מחקירתו של מוחמד אבריני שנעצר בבלגיה לאחר הפיגועים עולה כי מטרת המחבלים לא הייתה נמל התעופה והמטרו, אלא צרפת בזמן היורו

דיווח: מטרת המחבלים הייתה היורו (רויטרס)

רשתות תקשורת בצרפת ובבלגיה מדווחות היום (שני) כי מטרתם של המחבלים שביצעו את הפיגועים בבריסל בחודש שעבר, הייתה לבצע פיגוע גדול בצרפת, בזמן טורניר יורו 2016 שייערך במדינה בקיץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

העיתון "ליברסיון" הצרפתי ציטט מקורות המקורבים לחקירת פיגועי הטרור בבלגיה שטוענים כי מוחמד אבריני, המחבל מפריז שנעצר בבירה הבלגית הודה בחקירתו שטורניר הכדורגל היה מטרת החוליה. על פי הדיווח, ההחלטה לפגע בנמל התעופה ובתחנת המטרו הגיעה בעקבות "לחץ" שהרגישה החוליה.

אוהדי הכדורגל שוב על הכוונת

התובע הכללי של בלגיה הצהיר לפני ימים אחדים כי תא הטרור של דאע"ש שפעל בבריסל והיה אחראי לפיגועים בפריס בחודש נובמבר ובבירה הבלגית תכנן לבצע מתקפה גדולה נוספת על צרפת. בדבריו הוא לא התייחס לשמועות לפיהן טורניר היורו הוא המטרה.

למרות שלא הצהיר זאת מפורשות, העיתון הצרפתי ככל הנראה הצליח לדלות מידע מגורמי החקירה. מידע זה מצביע באופן מובהק על כך שהטורניר הגדול היה המטרה האמיתית, כך לטענת ה"ליברסיון".

פגעו בבריסל בגלל ה"לחץ"

כוחות הביטחון הצרפתיים לא חיכו למידע שהגיע מבלגיה, על מנת להתחיל להתכונן ליורו 2016. רק בשבוע שעבר ערכו כוחות מיוחדים של משטרת צרפת תרגיל גדול בעיר בורדו, בו הם דימו מתקפת טרור נגד אוהדי הכדורגל שעתידים להגיע למדינה בחודש יוני.