דיווח: "אחיו של 'המוח' זומם נקמה"

גופי המשטרה ברחבי אירופה העלו את הכוננות בעקבות מידע על כך שאחיו של עבד אל-חמיד עבאוד, "המוח" מאחורי מתקפת הטרור מפריז, נמצא בדרכו מסוריה לבלגיה – כך מדווחת רשת RT הרוסית. ע"פ הדיווח, המידע על כוונתו לנקום את מות אחיו יורט בשיחת טלפון שקיים עם אחותו

עבאוד, ארכיון

הנקמה בדרך? אחיו בן ה-15 של עבד אל חמיד עבאוד, ה"מוח" של מתקפת הטרור בפריז, נמצא בדרכו לבלגיה על מנת לנקום את מות אחיו - כך דווח לכוחות המשטרה במדינות אירופה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי הידיעה שפורסמה בסוכנות הידיעות הרוסית RT, האח הצעיר, יונס עבאוד, הצטרף לשורות ארגון המדינה האסלאמית בחודש ינואר 2014, מאז שהיה נער בן 13, לאחר שאחיו הגדול לקח אותו מבלגיה שבה נולדו לסוריה.

מתקפת הטרור בפריז, נובמבר 2015 (רויטרס)

בפריז דווח כי האינטרפול יירט את המילים "אני אבוא לכאן בשעה עשר" בשיחת טלפון שהתקיימה ב-28 בפברואר בין יונס הצעיר לבין אחותו יסמינה, המתגוררת בבלגיה. עוד קודם לכן, הופיעו איומים של דאע"ש בפייסבוק לפיהם יונס הולך לנקום את מות אחיו הבכור. ארגון הטרור הפיץ תמונה של הטירון הצעיר, כשהוא מחויך וחמוש בקלצ'ניקוב.

הפשיטה בה נהרג "המוח", נובמבר 2015 (רויטרס)

במתקפת הטרור שאירעה במספר מוקדים בפריז ב-13 בנובמבר, נרצחו 129 בני אדם, ונפצעו יותר מ-350 בני אדם. ימים ספורים לאחר מכן, פשטה משטרת צרפת על דירת מסתור בסן דני, שם נהרג בין היתר מתכנן מתקפת הטרור, עבד אל חמיד עבאוד.