פרשת המיילים: "קלינטון תתושאל ב-FBI בתוך שבועות"

מכה לקמפיין של קלינטון לפני הפריימריז המתקרבים בניו יורק? המתמודדת על ראשות המפלגה הדמוקרטית תתושאל בשירות החשאי האמריקני בשבועות הקרובים, בשל השימוש במחשבה הפרטי בניו יורק להתכתבות דוא"ל, כאשר כיהנה כמזכירת המדינה ב-2009. מטרת הבדיקה: לקבוע אם פגעה בביטחונה של ארה"ב

מכה לקראת הפריימריז בניו יורק? קלינטון (רויטרס)

בעיצומו של המרוץ לנשיאות: הילרי קלינטון תעבור תשאול ב-FBI בפרשת הדוא"ל בתוך שבועות ספורים - כך דווח אמש (ראשון) בתקשורת האמריקנית. מטרת הבדיקה היא לבחון אם פעילותה הבלתי מאובטחת ב-2009 פגעה בביטחונה של ארצות הברית, בעודה מכהנת כמזכירת המדינה בממשל אובמה. לא נמסר פירוט נרחב יותר על תוכן הבדיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קלינטון השתמשה במחשבה האישי בביתה בניו יורק, בחשבון שמיועד לתפקידה הממלכתי. זאת בכדי להתכתב עם מנהיגים זרים וגורמים נוספים הקשורים בעבודת משרד החוץ האמריקני באותה עת. עד כה נחשפו מאות התכתבויות שונות, אך שאלת הפגיעה ביטחון המדינה טרם הוכרעה בידי הרשויות.

יחד עם קלינטון יתושאלו ארבעה בכירים נוספים במזכירות המדינה האמריקנית שכיהנו יחד איתה בתקופה הרלוונטית. "יישבעו בפנינו לומר את האמת", מסר גורם בכיר בשירות לכלי התקשורת בארצות הברית. גורם אחר ב-FBI טען כי ייתכן שרק ארבעת הבכירים האחרים במשרד החוץ יתושאלו.

חרושת שמועות בגבעת הקפיטול (חדשות 2)

מה יהיו ההשלכות להמשך הקמפיין?

לטענת גורמים בוושינגטון, הבהיר מפקד ה-FBI ג'יימס קומי כי יתפטר מתפקידו אם השירות ימליץ להעמיד את קלינטון לדין בפרשה. במחנה הדמוקרטי חוששים מהשלכות דרמטיות על קמפיין הבחירות לנשיאות - העמדת קלינטון לדין עלולה מבחינתה להעניק רוח גבית משמעותית מאוד דווקא לדונלד טראמפ, אם ייבחר למועמד הרפובליקני.

המועמדת הדמוקרטית טענה מצדה, על פי דיווחים בארצות הברית, כי ההערכות לפיהן תועמד לדין הן בגדר "פנטזיה". חזרתה של הפרשה לראש הכותרות בארצות הברית מגיעה בתזמון רע מאוד לקלינטון, בסמוך מאוד לפריימריז במדינת ניו יורק, ביום שלישי הבא. בסקרים האחרונים היא מובילה ב-13% על פני יריבה ברני סנדרס, אך הוא נהנה ממומנטום של שבעה ניצחונות רצופים שצמצמו את יתרונה של קלינטון על פניו במרוץ לראשות המפלגה.