רומניה: אלה "אנשי המוסד" שנעצרו בחשד לריגול

רשת תקשורת רומנית מפרסמת תמונות ראשונות של רון ויינר ודוד גצ'לוביץ', שני הישראלים שנעצרו בחשד למעורבות בפרשת הריגול שנחשפה בשבוע שעבר. השניים, עובדי חברת "בלאק-קיוב", נתפסו עם ציוד האזנה במלון ולפי החשד ניסו לאסוף מידע על בכירה במערכת אכיפת החוק‎

האתר הרומני CANCAN מפרסם היום (ראשון) תמונות ראשונות של מי שתוארו כ"אנשי מוסד לשעבר" ונעצרו בשבוע שעבר בבירה בוקרשט בחשד שריגלו אחר בכירה במערכת אכיפת החוק. על פי הדיווחים מרומניה, השניים ניסו לשים את ידיהם על דגימות DNA שלה בבית מלון ונעצרו כשברשותם ציוד האזנה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ביום רביעי האחרון דווח בהרחבה בכל רשתות התקשורת ברומניה אודות מעצרם של רון ווינר ודויד גצ'ילוביץ', שני אזרחי ישראל החשודים בעבירות ריגול חמורות. השניים הם עובדי חברת המודיעין העסקי "בלאק קיוב", ועל פי החשד הם הגיעו למדינה על מנת לאסוף מידע מכפיש על לורה קובצ'י, בכירה במערך התביעה נגד השחיתויות ברומניה.

(ProTV)

התמונות שפורסמו ברומניה (ProTV)

ויינר וגצ'לוביץ', נעצרו בדירה בעיר כשברשותם ציוד האזנה רב ועל פי החשד גם ציוד לאיסוף DNA. הם חשודים בכך שאספו את המידע יחד עם גורמים נוספים ומעצרם הוארך בכחודש ימים. כעת התפרסמו באתרי האינטרנט ברומניה תמונותיהם של השניים, שעדיין מוצגים שם כ"סוכני מוסד לשעבר".

לפי התביעה ברומניה, הישראלים פרצו לחשבונות הדואר האלקטרוני של התובעת לורה קובצ'י ואספו עליה מידע. החוקרים הרומנים מנסים כעת להבין מי שכר את שירותי החברה הישראלית ומה הייתה מטרתו.

(ProTV)

מיד לאחר פרסום דבר מעצרם של השניים, חברת "בלאק קיוב" שכרה צוות פרקליטים שינסה לשחרר אותם ממעצרם. בחברה ממשיכים להתעקש כי שירותיה נשכרו על ידי בכירים בממשל הרומני כחלק ממערך חקירה נגד שחיתויות.