הודו:מעל 100 הרוגים בשריפה במקדש

עשרות בני אדם נהרגו ועוד מאות נפצעו בשריפה קטלנית במקדש בהודו. השריפה פרצה במהלך מופע זיקוקים לא חוקי לציון השנה ההינדית החדשה, כאשר גיץ פגע במחסן בו אוחסנו הזיקוקים להמשך המופע - והפיצוץ העוצמתי אף הרס חלק מהמקדש עצמו

שריפת ענק קטלנית בהודו: לפחות 100 בני אדם נהרגו ועוד יותר מ-200 נפצעו בשריפת ענק במקדש בעיר קולאם שבדרום הודו במהלך חגיגות השנה ההינדית החדשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אלפים התכנסו במקדש על מנת לחזות במופע זיקוקים ראוותני. לפי התקשורת המקומית, השריפה פרצה לאחר שגיץ מאחד הזיקוקים פגע במחסן בו אוחסנו שארית הזיקוקים, בהם תוכנן לעשות שימוש בשלב מאוחר יותר במופע.

עוצמת הפיצוץ הובילה לכך שחלקים מהמקדש נשברו, ובולדוזרים הובאו למקום על מנת לפנות את ההריסות. רבים מהפצועים הוסעו לבית החולים בעיר הבירה של המחוז, שכן בתי החולים בקולאם היו מלאים. עם זאת, כוחות הביטחון הודיעו כי הושגה שליטה על האש.

מדובר במופע זיקוקים שבוצע באופן בלתי חוקי, שכן בית המשפט המקומי אסר על קיום מופעי זיקוקים במקדשים, מסרו הרשויות במחוז בהודו. עם זאת, המקדש מארח מדי שנה מופע זיקוקים תחרותי, כאשר שלל קבוצות שונות מציגות את כישוריהן בתחום בפני קהל מעריצים נאמן. הרשויות המקומיות הוסיפו כי חקירת האירוע נפתחה, וכי הנפגעים יפוצו.