דייוויד קמרון חשף את דוחות המס שלו

בצעד חסר תקדים פרסם ראש ממשלת בריטניה את החזרי המס שלו מסוף שנת 2010 ועד השנה האחרונה. הסיבה? שמו נקשר בפרשת "מסמכי פנמה", מהם עלה כי קמרון ואשתו היו מושקעים בחברה במקלט מס ומכרו את מניותיהם בה רק כשנכנס לתפקיד ראש הממשלה - ולא בשאר חייו הציבוריים

קמרון (רויטרס)

ראש ממשלת בריטניה, דייוויד קמרון, החליט לשים סוף לביקרות הרבה ששטפה את הממלכה מאז פרסום "מסמכי פנמה" ופרסם הלילה (ראשון) את דוחות המס שלו - כך מדווחת רשת ה-BBC. זוהי הפעם הראשונה שראש ממשלה בבריטניה חושף נתונים כאלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

דוחות המס של ראש הממשלה חושפים הכנסה של 200,307 ליש"ט בשנים 2014-2015, הכוללת את משכורתו כמו גם את ההכנסה מהשכרת בית משפחתו בלונדון וריביות שצבר על חסכונות. על ההכנסות הללו שילם קמרון מיסים בגובה של 78,898 ליש"ט.

שמו של קמרון נקשר למסמכי פנמה בעקבות פרסום שמו ואשתו סמנת'ה לאחר שמכרו בשנת 2010 את מניותיהם בחברת ב"בליימור", שהייתה בבעלות אביו המנוח, תמורת 31.5 אלף ליש"ט וברווח של 19 אלף ליש"ט. השניים החזיקו במניות מאז 1997, דהיינו גם בתקופה בה כיהן קמרון כיושב ראש האופוזיציה. לדברי קמרון, הוא שלשל לכיסו רק 9,500 ליש"ט שהורווחו בעסקה לאחר המס ששילם כחוק.

קמרון הדגיש ביום שישי כי את המניות מכר לפני שנכנס למעון ראש הממשלה, "כי לא רציתי שמישהו יגיד שיש לי אג'נדות או מניעים נסתרים". עוד הוסיף כי הוא לא יודע אם 300 אלף הליש"ט שירש מאביו כוללים כספים שהרוויח משימוש במקלטי מס. "מן הסתם אני לא יכול להצביע על מקור של כל פרוטה ופרוטה, ואבא שלי כבר לא כאן כדי שאשאל אותו", הסביר.