הטרור בבריסל: ה"איש בלבן" נתפס והודה במעורבותו

דיווח: מוחמד אבריני (31), שנחשד כמחבל השלישי מנמל התעופה בבירת בלגיה ונעצר אתמול – הודה בחקירתו כי הוא האיש שאחריו מחפשות הרשויות בחודשים האחרונים, על רקע היותו מעורב גם בפיגועי פריז. היום: 4 כתבי אישום הוגשו נגד מעורבים בטרור, בהם אבריני

מוחמד אבריני, "האיש בלבן" (רויטרס)

אתמול (שישי) נעצר מוחמד אבריני, הוא "החשוד בלבן" שנמלט לאחר פיגוע ההתאבדות בנמל התעופה של בריסל. אבריני נעצר ונחקר על ידי המשטרה שחיפשה אחר החשוד מאז אירעה מתקפת הטרור בבירה בחודש שעבר - בסוף חקירתו הודה כי הוא זה שנראה במצלמות האבטחה. פעיל הטרור שנתפס חשוד שפעל יחד עם המחבלים המתאבדים בנמל התעופה "זוונטם" ואף הסיע את המחבלים שביצעו את פיגוע ההתאבדות בפריז בחודש נובמבר האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת גורמי החקירה, אבריני הוא המחבל האחרון מתא הטרור שביצע את הפיגועים בבריסל ובפריז. אבריני נעצר במהלך פשיטה שערכה המשטרה בבריסל, בה נעצרו גם חשודים נוספים בטרור.

ביום חמישי האחרון פרסם התובע הכללי הבלגי סרטון חדש המתעד את נתיב הבריחה של החשוד אבריני, שנודע גם בכינויו "האיש עם הכובע", שנראה לצד שני המחבלים שפוצצו את עצמם בנמל התעופה.

בסרטון נראה החשוד באותם הבגדים שנראו בסרטון שפורסם מיד אחרי הפיגועים, בו הוא נראה עם שני המחבלים שביצעו את הפיגועים. אבריני נראה בסרטון עוזב את נמל התעופה ברגל, מגיע לעייירה הסמוכה לנמל התעופה, זוונטם - ומשם עושה את דרכו לבריסל, שם נעלמו עקבותיו. הוא לבש כובע ומקטורן לבן, אבל בשלב מסוים הוא ככל הנראה הוריד אותם - והשליך את הבגדים שלבש.

 

המשטרה פשטה על רובע נוסף בבירסל (רויטרס)

 

אבריני ושני המתאבדים

היום הרשויות בבלגיה הגישו כתבי אישום נגד ארבעה חשודים נוספים שהיו מעורבים והשתתפו במעשי טרור הקשורים במתקפה הקטלנית בבריסל. התובע הפדרלי בבלגיה האשים את הארבעה בסעיף "רצח על רקע טרור" ו-"השתייכות לארגון טרור". המתקפה שבה היו מעורבים גבתה את חייהם של 32 בני אדם ובה נפצעו 270 נוספים.  שני חשודים נוספים נעצרו בימים האחרונים ושחררו לאחר חקירה מקיפה. מוקדם יותר פשטה המשטרה המקומית בבריסל על בניין בלב רובע אטרביק. המקום פונה מיושביו וצלפים נפרשו על גגות בניינים סמוכים.