אוסטריה תפקיע את ביתו של היטלר

תושבי עיירת הגבול מתלוננים שתומכים ומעריצים רבים של הצורר הנאצי מגיעים להצטלם ולפקוד את ביתו. הפתרון: להפקיע את הבית ולהפוך אותו לרכוש הממשלה

היטלר: יאבד את ביתו? (ויקיפדיה)

ממשלת אוסטריה החליטה להפקיע את הבית שבו נולד הצורר הנאצי אדולף היטלר. ההחלטה נובעת כחלק ממאמצי המדינה להילחם בתופעת ה"עלייה לרגל" של תומכים ניאו-נאצים למקום. עדיין לא ברור מה תהיה תכליתו של המבנה לאחר ההפקעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

היטלר נולד בשנת 1889 בבית הממוקם בעיירה בראונו אם אין ליד הגבול הגרמני, ששימש עד שנת 2011 כמקלט לילדים חוסים ומאז עומד נטוש. מחוץ למבנה אין סממן כלשהו הרומז על מי שנולד בבית, מלבד לוח אבן קטן שעליו נכתב "לא עוד פאשיזם - לזכר מיליוני הקורבנות".

למרות המאמץ לטשטש את הממצאים המעידים על מורשתו ההיסטורית של המקום, תושבי העירייה טוענים כי הבניין הנטוש מושך אליו מדי שנה מאות מבקרים ניאו-נאצים ש"עולים לרגל" לבית בו נולד הדיקטטור הנערץ עליהם.

"הגענו למסקנה בשנים האחרונות שהפקעה היא הדרך החוקית היחידה למנוע מגורמים פרו-נאציים מלהשתלט על המבנה למטרותיהם", אמר דובר שר הפנים האוסטרי.

"אנחנו בודקים אפשרות של חקיקה שתאפשר לנו להעביר את הנכס לבעלות ממשלת אוסטריה". בשלב זה דובר השר לא ציין למה ישמש המבנה לאחר המהלך שבו נוקטת הממשלה.