בלגיה: "נעצר 'המחבל בלבן' מנמל התעופה"

על פי הדיווחים בבלגיה המשטרה הצליחה לשים את ידה על המחבל השלישי שנמלט לאחר מתקפת הטרור בבירה בחודש שעבר. החשוד תועד במצלמות האבטחה יחד עם שני המחבלים שפוצצו עצמם בטרמינל ורצחו כ-30 בני אדם

החשוד שנתפס

"החשוד בלבן" שנמלט לאחר פיגוע ההתאבדות בנמל התעופה של בריסל נעצר - כך מדווחת הערב (שישי) התקשורת המקומית בבלגיה. המשטרה חיפשה אחר החשוד מאז אירעה מתקפת הטרור בבירה בחודש שעבר. פעיל הטרור שנתפס חשוד שפעל יחד עם המחבלים המתאבדים בנמל התעופה "זוונטם" ואף הסיע את המחבלים שביצעו את פיגוע ההתאבדות בפריז בחודש נובמבר האחרון.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

המשטרה המקומית מאמינה כי החשוד שנעצר, מוחמד אבריני, הוא האיש שתועד יחד עם שני המחבלים שפוצצו עצמם בתוך הטרמינל והביאו למותם של כ-30 בני אדם. לטענת גורמי החקירה, אבריני הוא המחבל האחרון מתא הטרור שביצע את הפיגועים בבריסל ובפריז.

אבריני נעצר במהלך פשיטה שערכה היום המשטרה בבריסל, בה נעצרו גם חשודים נוספים בטרור.

המחבל השלישי: מומד אבריני

ביום חמישי האחרון פרסם התובע הכללי הבלגי סרטון חדש המתעד את נתיב הבריחה של החשוד אבריני, שנודע גם בכינויו "האיש עם הכובע", שנראה לצד שני המחבלים שפוצצו את עצמם בנמל התעופה.

בסרטון נראה החשוד באותם הבגדים שנראו בסרטון שפורסם מיד אחרי הפיגועים, בו הוא נראה עם שני המחבלים שביצעו את הפיגועים. אבריני נראה בסרטון עוזב את נמל התעופה ברגל, מגיע לעייירה הסמוכה לנמל התעופה, זוונטם - ומשם עושה את דרכו לבריסל, שם נעלמו עקבותיו. הוא לבש כובע ומקטורן לבן, אבל בשלב מסוים הוא ככל הנראה הוריד אותם - והשליך את הבגדים שלבש.