האפיפיור: "לקבל הומואים וגרושים"

"כומר לא יכול להתנהג כאילו זה פשוט להחיל חוקים מוסריים על אלו החיים בסיטואציות לא שגרתיות", כותב האפיפיור פרנציסקוס לכמריו, ומפציר בהם להיות "יותר פתוחים ופחות שיפוטיים" בכל הנוגע לגרושים, הומוסקסואלים והורים יחידנים. עם זאת, הבהיר כי הוא עדיין מתנגד לנישואים חד מיניים

האפיפיור. "להיות יותר מקבלים" (רויטרס)

האפיפיור פרנציסקוס קרא היום (שישי) לכנסיה הקתולית להיות "יותר מקבלת ופחות שיפוטית". יש הראוים בדבריו איתות לכנסיות לאפשר לקתולים שהתגרשו וכאלה שנישאו מחדש לקחת חלק באחד מטקסי המיסה, בו מקבלים המתפללים לחם ויין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

במסמך בן יותר מ-250 עמודים קרא האפיפיור לכמרים לקבל בברכה הורים יחידנים, חברי קהילת הלהט"ב וגם זוגות לא נשואים הגרים יחד לכנסייה. "כומר לא יכול להתנהג כאילו זה פשוט להחיל חוקים מוסריים על אלו החיים בסיטואציות לא שגרתיות, כאילו הם אבנים שניתן להשליך על חייהם", כתב האפיפיור.

בפתח המסמך הבהיר האפיפיור כי לא יהיו בו הנחיות חדשות ממנו לכמרים, אלא הפציר בכל כומר וכומר לקבל את ההחלטות המתאימות לקהילה שלו, בהתאם "לתרבות והרגישויות המתאימות למסורות והצרכים המקומיים". עם זאת, האפיפיור הותיר את עמדתו בנוגע לנישואים חד-מיניים ברורה: לדבריו, לא ניתן לראות בהם מקבילה לנישואים של הטרוסקסואלים.