קמרון: "הרווחתי מקרן ההשקעות של אבי"

ראש מממשלת בריטניה מודה כי אכן השקיע כספים בקרן שאביו החזיק ונחשפה במסגרת "מסמכי פנמה", אך גם טוען כי שילם על הכל מס כחוק. "מכרתי את המניות לפני שנכנסתי לתפקיד כראש ממשלה, כדי שלא יגידו שיש לי מניעים נסתרים", הבהיר

ראש ממשלת בריטניה דייוויד קמרון הודה היום (שישי) לראשונה כי אכן השקיע כספים בקרן ההשקעות של אביו שנחשפה במסגרת הדלפת הענק של "מסמכי פנמה". קמרון הסביר כי הוא ואשתו סמנת'ה החזיקו במניות בחברה, אך מכרו אותן ושילמו כמס לפי החוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ראש ממשלת בריטניה אמר כי הוא ורעייתו החזיקו במניות משנת 1997 ועד ינואר 2010 - כלומר, גם במהלך תקופתו כיושב ראש האופוזיציה - ומכרו אותן עבור 31.5 אלף ליש"ט, ברווח של כ-19 אלף ליש"ט.

קמרון הדגיש כי שילם מס הכנסה על הדיבידנדים שבהם החזיק, אולם הרווחים לא הצריכו תשלום מס נוסף. לדבריו, את המניות מכר לפני שנכנס למעון ראש הממשלה, "כי לא רציתי שמישהו יגיד שיש לי אג'נדות או מניעים נסתרים".

ראש ממשלת בריטניה הוסיף כי הוא לא יודע אם 300 אלף הליש"ט שירש מאביו כוללים כספים שהרוויח משימוש במקלטי מס. "מן הסתם אני לא יכול להצביע על מקור של כל פרוטה ופרוטה, ואבא שלי כבר לא כאן כדי שאשאל אותו", הסביר.