עוד פליטים מגורשים: "אירופה תתביישי"

במסגרת ההסכם עם האיחוד האירופי הוחזרה קבוצה נוספת של עשרות מהגרים במעבורת מיוון לטורקיה. מפגינים שמחו במקום נגד המהלך קפצו למים ונעצרו. אזרח פקיסטני: "אנחנו מסכנים את חיינו להגיע לכאן, הטורקים ישלחו אותנו בחזרה לפקסיטן"

אחרי שבתחילת השבוע נכנס לתוקפו הסכם החזרת הפליטים בין מדינות האיחוד האירופי לטורקיה, היום (שישי) גורשה קבוצה שנייה של עשרות פליטים פקיסטנים מיוון. קבוצה קטנה של מפגינים מחתה נגד הגירוש וצעקה: "אירופה - תתביישי לך". ושלושה מפגינים שקפצו למים נמשו על ידי משמר החופים היווני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

45 פליטים הועברו במעבורת מהאי היווני לסבוס לנמל הטורקי דיקילי, ובהמשך היום צפויים להיות מגורשים 95 פליטים נוספים.

כל פליט שגורש לווה על ידי נציג של סוכנות "פרונטקס" של האיחוד האירופי, כשבמקום נכחו גם צוותי רפואה ומתורגמנים. "אף אחד ממגורשים לא הביע רצון בפני הנציגים שלנו להגיש בקשה להגנה בינלאומית", אמרה דוברת "פרונטקס" אווה מונקיור.

מבין אלה שהוחזרו היום לטורקיה, המהגרים שלא הגיעו מסוריה יילקחו למרכזי גירוש ואילו הסורים יועברו למחנות פליטים שם יחליפו את אלה שיקבלו אישור מהאיחוד האירופי להיכנס.

"מסכנים את חיינו כדי להגיע לכאן" (רויטרס)

אחד מהמגורשים, אזרח פקיסטני, אמר: "אנחנו מסכנים את חיינו להגיע לכאן, אנחנו לא רוצים לחזור לטורקיה כי הם ישלחו אותנו בחזרה לפקסיטן. אנחנו לא רוצים להגיש בקשה למקלט ביוון, אנחנו רוצים ללכת לגרמניה".

במסגרת העסקה בין האיחוד לטורקיה נקבע כי מהגרים שהגיעו באופן לא חוקי ליוון מאז ה-20 במרס יישלחו בחזרה לטורקיה אם לא יגישו בקשת מקלט או אם בקשתם תידחה. על כל מהגר שיגורש בחזרה לטורקיה יסכים האיחוד האירופי לקלוט מהגר שהגיש בקשה רשמית לקבלת מקלט.