"שחיתות? זה ניסיון להחליש את רוסיה"

בתגובה ראשונה להדלפת הענק של מסמכי פנמה בהם נתגלו חשדות לשחיתות מצדו של הנשיא הרוסי, מכחיש פוטין בתוקף את ההאשמות: "מנסים לזעזע אותנו מבפנים". השבע נאלץ ראש ממשלת איסלנד להתפטר מתפקידו בעקבות חשדות לשחיתות שעלו נגדו במסמכים

"המסמכים - ניסיון להחליש את רוסיה" (רויטרס)

נשיא רוסיה דוחה את האשמות השחיתות נגדו - וממשיך בסדר יומו: בתגובה ראשונה להדלפת הענק של מסמכי פנמה בהם התגלו טענות לשחיתות נגד פוטין, מבהיר היום (חמישי) הנשיא הרוסי כי אין בהן ממש וכי מדובר בניסיון לפגוע ברוסיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אין שום אלמנט של שחיתות שנחשפה במסמכים הפיננסיים", אמר פוטין והוסיף כי "היריבים שלנו עסוקים יותר מכל באחדות ובגיבוש של העם הרוסי. הם מנסים לזעזע אותנו מבפנים, לנסות לגרום לנו לציית להם, לכן הם יצרו את המסמכים הללו".

זו ההתייחסות הראשונה של נשיא רוסיה פוטין להדלפת הענק של 11 מיליון מסמכים סודיים ממשרד עורכי דין מבוסס בפנמה - בכולם מושם דגש על מספר החברות והעסקאות שנעשו על ידי מקורבים לפוטין, ומצביעים על חברות שעל פי הטענות שימשו להלבנת כספים והתחמקות מסנקציות.

מאות מיליוני דולרים בעסקאות - באישורו של פוטין  

שמו של פוטין לא מופיע במסמכים, אולם מהדיווחים אודותיהם עולה שחבריו ומקורביו של נשיא רוסיה הרוויחו מיליונים מעסקאות שלא ניתן היה לבצע ללא הסכמתו של הנשיא הרוסי. במסמכים תיאור מפורט על אופן העברת הכספים מרוסיה, באמצעות חברות שונות, לפנמה, קפריסין ושווייץ. אחד מבעלי החברות הוא אחד מחבריו הקרובים ביותר של פוטין, סרגיי רולדוגין, שהרוויח מאות מיליוני דולרים.

אמש, נשיא פנמה חואן קרלוס ורלה הכריז על הקמת ועדת חקירה, בעקבות חשיפת המסמכים: "ממשלת פנמה, באמצעות משרד החוץ, תקים ועדה עצמאית שתורכב ממומחים מקומיים וזרים שיוכלו להעריך את הפעילות" אמר הנשיא. עד כה, המסמכים כבר אילצו את ראש ממשלת איסלנד להתפטר מתפקידו, עקב חשד לשחיתות נגדו שעלה בהם.