דיווח ברומניה: סוכני מוסד לשעבר נעצרו בפרשת ריגול

התקשורת ברומניה עסוקה ביומיים האחרונים בפרשת ריגול חמורה שבמרכזה עומדים לכאורה שני סוכני מוסד לשעבר. השניים נעצרו לפי הדיווחים במלונם כשברשותם ציוד האזנה באמצעותו היו אמורים לאסוף מידע על בכירה במערך התביעה המקומית

סוכני מוסד לשעבר נעצרו ברומניה?

התקשורת הרומנית מדווחת היום (רביעי) בהרחבה על מעצרם של שני אזרחי ישראלים החשודים בעבירות ריגול חמורות. השניים, עובדי חברת המודיעין העסקי "בלאק קיוב", נעצרו בבירה בוקרשט לאחר שאספו לכאורה מידע על אחת התובעות במחלק השחיתות המקומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שני הישראלים, רון ויינר ודוד גצ'לוביץ', נעצרו בדירה בעיר כשברשותם ציוד האזנה. הם חשודים בכך שאספו את המידע יחד עם גורמים נוספים ומעצרם הוארך ב-30 ימים. הכותרות ברומניה קושרות גם את שמו של ראש המוסד לשעבר מאיר דגן ז"ל לפרשה.

גם שמו של דגן שורבב בפרשה (מאיר זמיר, פלאש 90)

דגן, שהלך לעולמו לאחרונה, כיהן בעבר כנשיא של כבוד בחברת "בלאק קיוב", אך ספק גדול אם אכן היה קשור לדברים. החברה מעסיקה רבים מיוצאי קהילת המודיעין הישראלית וכלי התקשורת ברומניה מדווחים שגם שני העצורים הם סוכני מוסד לשעבר.

לפי התביעה ברומניה, הישראלים פרצו לחשבונות הדואר האלקטרוני של התובעת לורה קובצ'י ואספו עליה מידע. החוקרים הרומנים מנסים כעת להבין מי שכר את שירותי החברה הישראלית ומה הייתה מטרתו.

מחברת "בלאק קיוב" נמסר בתגובה: "החברה אכן ביצעה פרויקט עבור גורמי ממשל ברומניה במטרה לחשוף שחיתות שם. לאחר שהגיעו להישגים משמעותיים, השניים נעצרו במלונם ברומניה. הם פעלו בהתאם לדין המקומי".