סופה של הסיאסטה? ראש ממשלת ספרד שוקל לבטל את מנוחת הצהריים

ראש הממשלה מריאנו רחוי הודיע לעמו כי הוא שוקל לשנות את המסורת רבת השנים ולבטל את הפסקת הצהריים המזוהה כל כך עם יום העבודה הספרדי. לדבריו, הסיאסטה פוגעת בכושר הייצור וכך גם בקצב הילודה

האם זהו סופה של המסורת הספרדית ארוכת השנים? ראש הממשלה מריאנו רחוי, הודיע כי הוא שוקל לבטל את מדיניות הפסקת הצהריים המזוהה כל כך עם המשק הספרדי. על פי ראש הממשלה, המהלך נובע בשל הרצון להגביר הפרודוקטיביות ו"ליישר קו" עם שאר מדינות אירופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני אמצא את ההסכמות הנדרשות על מנת שיום העבודה ישונה", אמר ראש הממשלה רחוי. יום העבודה כפי שהוא במתכונתו הנוכחית בספרד מתחיל בשעה 10:00 ונמשך עד 20:00 ובמהלכו הפסקה באורך שלוש שעות. על פי תכניתו של ראש הממשלה יקוצר יום העבודה ויסתיים בשש בתמורה לוויתור על הסיאסטה.

הפסקת הצהריים המסורתית בספרד נעוצה ברצון להתחמק מעבודה בשעות החום הכבד. יחד עם זאת, מחקרים שנעשו בנושא העידו כי הפסקת הצהריים פוגעת בכושר הייצור של העובדים הספרדים ולכן המדינה נמצאת בתחתית המדד ביחס לשכנותיה. סיבה נוספת לסיאסטה, היא הניסיון להגביר את הילודה בספרד, שגם היא נמוכה באופן יחסי.

בנוסף לביטול הפסקת הצהריים, ראש הממשלה רחוי שוקל להתאים חזרה את שעון ספרד לשעון גריניץ' העולמי, לאחר יותר מ-70 שנה. השעון המקומי שונה ב-1942 על ידי הרודן הספרדי פרנקו, שהתאים אותו לשעון גרמניה כאות סולידריות עם השלטון הנאצי.