גוגל הסירה את האפליקציה של הטליבאן מחנות היישומים שלה

ענקית האינטרנט החליטה להסיר אפליקציה שפותחה על ידי ארגון הטאליבן. האפליקציה נועדה לשמש כפלטפורמה להעברת מסרים, תמונות וסרטונים בין חברי הארגון. מגוגל נמסר כי "האפליקציה הוסרה כי היא נוגדת את המדיניות שלנו"

גוגל הסירה אפליקציה של הטליבאן (רויטרס)

חברת גוגל הודיעה אמש (שני) לראשונה על הסרת אפליקציה שפיתח ארגון הטרור הטליבאן מחנות האפליקציות שלה בטענה כי תוכן האפליקציה נוגד את עמדותיה. האפליקציה שיועדה לשימוש במחשבים אישיים, טלפונים חכמים ובטאבלטים, עלתה לאוויר ב-1 באפריל, ומטרתה ליצור פלטרפורמה שיתופית לפעילי הארגון. גורם רשמי בטליבאן אישר כי האפליקציה אכן פותחה על ידי פעיל בארגון. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

גוגל סיפקה הסבר תמציתי מאוד על הסרת האפליקציה. "איננו מגיבים לגבי כל אפליקציה לגופה, אך נדגיש כי המדיניות שלנו נועדה לספק חוויה אידיאלית למפתחים והמשתמשים שלנו", הסבירו בחברה. "האפליקציה הזו הוסרה כי היא נוגדת את המדיניות שלנו".

ההסכם אותו מחויבים משתמשי האפליקציה לשמור כולל שמירה על חופש הביטוי, מאבק באלימות ופעילות בלתי חוקית. בשנה האחרונה הגבירה גוגל את מאמציה בקרב מפתחים למנוע מקרים מהסוג הזה באמצעות הגברת הפיקוח על התכנים שנכנסים לחנות האפליקציות.

הטליבאן מסר את גרסתו למגזין האמריקני "בלומברג" וטען שמדובר באפליקציה שימושית ביותר שייעודה היה לעביר תכני וידאו והודעות בין קבוצות התומכים של הטליבאן. למרות טענות הארגון - מערך הסינון החדש של גוגל חשב אחרת, והאפליקציה כבר לא זמינה להורדה.