חוויה מעולם אחר: המכשיר שמדמה איך מרגישים כשמתים

איך מרגישים שמתים ונולדים? אלו חוויות שמעלות סימני שאלה אצל רבים ומעוררות פחד אצל אחרים. ממציאים בשנחאי החליטו לפתור את הבעיה - הם למדו את ההליכים הביולוגים, שמעו עדויות של אנשים שעברו חוויות שקרובות למוות ויצרו מכשיר שמדמה שניים מההליכים החשובים והמסתוריים בחיים

חברה סינית הפועלת בשנחאי מציעה ללקוחותיה חוויה מעולם אחר: להרגיש את המוות. בסימולטור שנקרא "סמאדהי", מונחים המבקרים הסקרנים בתוך ארון קבורה מאולתר כשלפתע עולות סביבם להבות מדומות, כמו בקרמטוריום. לאחר מכן הם עושים את דרכם בתוך מה שנדמה כמנהרה צרה, וכאן מתחיל המעבר בין מוות ללידה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשתמשים מתרכזים בחדר לקראת החווויה, שומעים צלילים מרגיעים, הסבר קצר על המערכת שמבוססת על נתונים ביולוגים וסיפורים של אנשים שעברו חוויות קרובות למוות. לאחר מכן הם מוכנסים למסלול - מסלול החיים. "זו הרגשה מאוד מעניינת", סיפר לי סוואי, אחד הלקוחות, לסוכנות הידיעות רויטרס. "ראשית, זה נותן אפשרות לנוח, להירגע ולחשוב על הדברים החשובים בחיים. זה משהו שונה לחלוטין. כשאתה חולף במנהרה, אתה מרגיש שינוי מנטלי מסוים, אתה מרגיש הרגשה אחרת מזו שנכנסת איתה" הוא תאר.ג'י רוקסינג שחוותה את התהליך, אומרת בהומור כי היא מקווה שהדבר האמיתי דומה לתחושה בסימולטור. "ברגע שהכל הופך חשוך התחושה היא מציאותית לחלוטין", היא סיפרה. "בהתחלה פחדתי אבל אחר כך כשנכנסתי - הרגשתי שהכל טוב".

יזמי ההדמיה אומרים שהמתקן נועד לחנך, להסביר לאנשים את החיים ו"לפתור את הפחד שכרוך בפרידה מהעולם". דינג רוי, ממייסדי היוזמה אמר: "כשאדם מגיע לרגעיו האחרונים, הוא לא יפחד מהמחשבה של מה שעומד לפניו וזה לא משהו שהוא יהיה מוטרד בו כל חייו".