צפו: מלחמת כריות מסביב לעולם

בהונג קונג, בארה"ב ובברלין נחגג זו השנה השביעית ברציפות חג מלחמת הכריות הבינלאומי. "אלה רק כריות, אף אחד לא נפגע וכולנו חוזרים הביתה רגועים יותר", אמרו בבירה הגרמנית. בהונג קונג סיפר אחד המשתתפים שהגיע מחופש לבאטמן: "אין לי את כלי הנשק האמיתיים שלי. אפילו את הכרית שלי איבדתי עכשיו"

עבור חובבי מלחמות הכריות, אמש (שבת) היה יום שמח במיוחד - חג "מלחמות הכריות" צוין ברחבי העולם בשלל אירועים המוניים. בין היתר חגגו תושבים בהונג קונג, בברלין ובקליבלנד וחבטו אחד בשני עם "נשק" רך במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהונג קונג יצאו עשרות אנשים לרחובות לבושים פיג'מות, כשהשנה הדגש באירוע היה דמויות מצוירות ובהן גיבורי על כמו באטמן. אחד המשתתפים שהתחפש לאיש העטלף סיפר בחיוך: "אין לי את כלי הנשק האמיתיים שלי, אפילו את הכרית שלי איבדתי עכשיו".

מארגן האירוע תום גרונדי הסתובב עם חיוך רחב כל הערב: "אין לאירוע הזה כל סיבה רצינית, המטרה היא רק לעשות כיף".

טייוואן חוגגת (רויטרס)

גם העיר קליבלנד שבארה"ב לקחה חלק בחגיגה העולמית, זאת הפעם השביעית בסך הכל. המטרה, הסבירו המארגנים, היא ליצור שורה של אירועים ייחודיים במרחב הציבורי.

ברלין עשתה את זה עוד יותר בגדול, ומאות חוגגים חמושים בכריות הציפו את הבירה הגרמנית. קטג'ה להמן, שיזם את האירוע, סיפר: "מזג האוויר האיר לנו פנים ועכשיו זה הזמן להרגיש קצת משועשעים. הרי אנחנו עושים ברחוב משהו חסר תכלית שבשגרה לא היינו לוקחים בו חלק".

גם וינה ציינה את החג

"אף אחד לא נפגע וכולנו חוזרים הביתה רגועים"

להמן שלח מסר מרגיע לכל מי שהסתובב בעיר והרגיש כאילו הוא נמצא בשדה הקרב: "אלה רק כריות, אף אחד לא נפגע וכולנו חוזרים הביתה רגועים יותר".

ומה המצב בישראל? השנה לא נחגג החג הבינלאומי, לאחר שבשנים עברו ציינה העיר תל אביב את האירוע במלחמת כריות גדולה משלה בכיכר רבין. אולי בשנה הבאה המסורת תתחדש.