מהנדס בכיר באפל: "נגלה איך ה-FBI פרץ לאייפון של המחבל"

בשבוע שעבר הודיע ארגון הביון האמריקני כי הצליח לפרוץ למכשיר האייפון של המחבל שביצע את הפיגוע בסן ברנרדינו וסיים את הקרב המשפטי מול ענקית הטכנולוגיה. בחברת אפל, שם הביעו חשש כי הפריצה תהווה תקדים מסוכן של חדירה לפרטיות מבטיחים ללקוחות כי השיטה תתגלה בקרוב ותתוקן

(רויטרס)

"הדרך בה ה-FBI פרצו לטלפון של המחבל תתגלה בקרוב", כך הבטיח הלילה (שבת) מהנדס בכיר בחברת אפל וניסה להרגיע את מחזיקי מכשיר האייפון. לדבריו, ברגע שתיחשף השיטה בה השתמשה סוכנות הביון, אנשיו יתקנו את פרצת האבטחה במהרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדיון המשפטי אודות הפריצה למכשיר הטלפון של המחבל שביצע את הפיגוע בסן ברנרדינו בקליפורניה הופסק, לאחר שה-FBI הודיע כי הצליח לפרוץ למכשיר ללא הסיוע של ענקית הטכנולוגיה. באפל סרבו לסייע לסוכנות הביון, בטענה כי הדבר יהווה תקדים מסוכן של חדירה לפרטיות.

בחברה עדיין חוששים כי השיטה בה השתמשו אנשי ארגון הביון על מנת לחדור למכשירים תהפוך לכלי שרת בידי רשויות החוק בארה"ב ובעולם במקרים של חקירות פליליות. "ללקוחותינו יש יותר מה לחשוש מרשויות החוק שיאספו עליהם מידע מאשר מפושעים שיפרצו למכשיריהם", אמרו באפל.

ב-FBI הבטיחו כי ישתפו את אפל בדרך בה פרצו למכשיר על מנת להרגיע את הרוחות הסוערות סביב הפרשה, אך הדבר לא ריצה את אנשי ענקית הטכנולוגיה. "גם בלי העזרה שלהם אנחנו נבין איך הם עשו זאת ונסגור את החור האבטחתי", אמר המהנדס הבכיר. "לפירצות כאלו יש זמן חיים קצר ממילא בכל מקרה".