נמל התעופה בבריסל ייפתח מחדש

כמעט שבועיים חלפו מאז מתקפת הטרור בבירת בלגיה ועד לפתיחת נמל התעופה הבינלאומי זבנטם – שם שני מחבלים מתאבדים רצחו 16 בני אדם. בשלב הראשון פעילות הנמל תהיה חלקית ביותר, ותתנהל תחת אבטחה כבדה, אך התקווה היא לחזרה מלאה לפעילות תוך כחודשיים. מנכ"ל הנמל: "חידוש הפעילות הוא סימן של תקווה"

נמל התעופה ייפתח מחדש (רויטרס)

12 יום לאחר ששני פיצוצי ענק החרידו את נמל התעופה הבינלאומי "זבנטם" והובילו למותם של 16 בני אדם - נמל התעופה של בריסל ייפתח מחר (ראשון) שוב לפעילות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפעילות הראשונית תהיה חלקית ביותר ותתנהל תחת אבטחה הדוקה במיוחד. המטרה המוצהרת היא להשיב את נמל התעופה לפעילות מלאה לקראת סוף חודש יוני. "לעולם לא נשכח את היום השחור הזה", אמר מנכ"ל נמל התעופה. "חידוש הפעילות, גם אם באופן חלקי, הוא סימן של תקווה".

ביום הפעילות הראשון אחרי מתקפת הטרור ימריאו רק שלוש טיסות מנמל התעופה - כולן של חברת התעופה בריסל איירליינס. התכנון בנמל הוא להגדיל את נפח הטיסות בהדרגה עד להפעלה מלאה. אזור הצ'ק-אין הזמני שהוקם יוכל לאכלס בשלב ראשון רק 800 נוסעים מדי שעה - 20% מלבד מהקיבולת הקודמת.

בכניסות למתחם נמל התעופה יוצבו מצלמות חדשות שביכולתן לסרוק לוחיות הזיהוי של מכוניות. במקביל ייערכו בדיקות רנדומליות לכלי רכב שונים ולא תתאפשר כניסת כלי רכב למתחמי הורדת הנוסעים. כמו כן יתוגברו הפטרולים שיקיימו שוטרים ואנשי צבא חמושים.

נמל התעופה זבנטם הוא אחד מנמלי התעופה הגדולים באירופה. מדי שנה עוברים בו 23.5 מיליון נוסעים. הוא מקשר בין בריסל - בירת האיחוד האירופי ומקום מושבו של מטה נאט"ו - ל-226 יעדים ברחבי העולם דרך 77 חברות תעופה.