המחבל מפריז: "לא התפוצצתי כדי למנוע הרג נוסף"

סלאח עבד אל-סלאם, המחבל שנמלט לאחר הפיגועים בפריז ונלכד בחודש שעבר בבריסל, אמר כי החליט שלא לפוצץ את חגורת הנפץ שלו במהלך מתקפת הטרור כדי למנוע "קורבנות נוספים". את הדברים אמר לאחיו שביקר אותו בכלא, בעודו ממתין להסגרה מבלגיה לצרפת. "אני חייב דין וחשבון לצרפתים, לא לבלגים", אמר

"לא התפוצצתי כדי למנוע הרג נוסף" (רויטרס)

בבית הסוהר בעיר ברוז' בבלגיה ממתין המחבל סלאח עבד אל-סלאם להסגרתו לצרפת. אל-סלאם, שנתפס בחודש שעבר בבריסל אחרי מצוד שנמשך מספר חודשים, היה המחבל היחיד שנותר בחיים בתום מתקפת הטרור בפריז לפני כחצי שנה. בריאיון שקיים עם רשת BFMTV הצרפתית סיפר אחיו של המחבל כי זה החליט שלא לפוצץ את עצמו באותה מתקפה - כדי למנוע הרג נוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האח, מוחמד, העניק את הריאיון לאחר שנפגש עם אחיו בבית הסוהר. "הוא אמר לי 'אם הייתי עושה את זה, היו יותר קורבנות, אבל למרבה המזל לא הצלחתי להביא את עצמי לעשות את זה בסוף'", סיפר האח.

לדבריו, אחיו הדגיש כי בכוונתו לשתף פעולה עם הרשויות בצרפת מכיוון שהוא "חייב דין וחשבון לצרפתים ולא לבלגים". למרות שהוא מכחיש קשר למתקפת הטרור בבריסל, בבלגיה אומרים כי נמצא קשר בינו לבין שניים מהמחבלים המתאבדים.

טביעות האצבע שלו נמצאו בדירה שהושכרה על ידי אחד המחבלים שהתפוצצו בתחנת המטרו, ובספטמבר האחרון עוכב בגבול בין אוסטריה להונגריה במהלך נסיעה עם מחבל אחר שהתפוצץ בנמל התעופה.

עבד אל-סאלם הוא אזרח צרפתי יליד בלגיה. ההערכה היא כי לאחר מתקפת הטרור בפריז הסתתר לפחות ארבעה חודשים בבריסל. הוא נעצר בתום מבצע משטרתי מורכב ארבעה ימים בלבד לפני הפיגועים במטרו ובנמל התעופה. במשטרה הבלגית מאמינים כי אותה תשתית אחראית לפיגועים בפריז ובבריסל.