הופסקה החקירה בעניין ההודעות המסווגות במייל הפרטי של הילרי קלינטון

מחלקת המדינה האמריקנית נעתרה לבקשת ה-FBI לחדול מהחיפוש אחר פרטים מסווגים בחשבון הדוא"ל הפרטי של המועמדת הדמוקרטית מתקופת כהונתה כמזכירת המדינה בממשל אובמה. קלינטון מצדה התנצלה: "לא עשיתי דבר שלא כדין"

נפסקו החיפושים במייל של קלינטון (רויטרס)

האם פרשת המיילים של המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית הגיעה לסיומה? מחלקת המדינה האמריקנית הפסיקה אמש (שישי) את החיפושים אחר פרטי הדוא"ל מסווגים בחשבונה הפרטי של הילרי קלינטון, בתקופה בה כיהנה כמזכירת המדינה בשנים 2009-2013. החיפושים הופסקו לבקשת ה-FBI, וקלינטון בחרה בהתנצלות מרוככת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קלינטון התנצלה על השימוש בחשבונה הפרטי במחשב הביתי שלה בניו יורק לצרכי עבודה, ללא אבטחת המידע המתאימה. למרות זאת, גרסה כי "לא עשיתי דבר שלא כדין". במוקד המחלוקת עד לאחרונה עמדו 22 פריטי דואר שנמצאו בחשבונה של קלינטון שסווגו כ"סודי ביותר" מתוך אלפי הפריטים שנחקרו על ידי הרשויות. גורמי החקירה הדגישו כי אף לא אחד מהם סומן כמסווג כאשר נשלח.

התפתחות חיובית לקמפיין הבחירות? (רויטרס)

השהיית החקירה על ידי מחלקת המדינה באה לאחר חודשיים שבהם הפציר ה-FBI במשרד החוץ האמריקני לעשות זאת. "ב-FBI ביקשו מאיתנו לנהוג כפי שאנו עושים תמיד, ולעצור בדיקה כזו כל עוד מתנהל הליך משפטי", הסבירה דוברת מחלקת המדינה לעיתונאים. "נעבור לשלב הבא בבדיקה שלנו כאשר הבולשת הפדרלית תסיים את עבודתה בנושא", הוסיפה.

פרטי המייל הועברו לבדיקת מחלקת המדינה כבר לפני כשנה. בעבר דיווחה סוכנות הידיעות AP כי אורכם של המיילים המסווגים הוא 37 עמודים וכי הם כוללים בין היתר מידע חשאי אודות תקיפות כלי טיס בלתי מאוישים והודעות שעשויות לחשוף מקורות חסויים. חלק מהתכנים צונזרו במהלך החקירה, ובכלל זה התכתבויות של קלינטון עם מנהיגים ברחבי העולם.