דיווח: צפון קוריאה שיגרה טיל לדרום

נמשכת המתיחות בין הקוריאות: סוכנות הידיעות הדרום קוריאנית יונהאפ מדווחת כי צפון קוריאה שיגרה טיל מחופה המזרחי, בסמוך לדרום קוריאה. במקביל, התערבות שלה בתדרי GPS הובילה עשרות סירות דיג לשוב למזח. שעות קודם לכן הזהירו ארה"ב ויפן מפני המשך הפרובוקציות

טיל צפון קוראיני (ארכיון) (רויטרס)

סוכנות הידיעות הדרום-קוריאנית יונהאפ דיווחה הבוקר (שישי) כי צפון קוריאה שיגרה טיל לים מחופה המזרחי. שעות ספורות קודם לשיגור המדווח הזהירו ארה"ב, דרום קוריאה ויפן את הצפון קוריאנים לחדול מביצוע פרובוקציות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכיר בצבא דרום קוריאה הוסיף כי הטיל נורה מאזור הסמוך לגבול עם דרום קוריאה. לדבריו, בצבא הדרום עדיין מנסים להבין מה בדיוק הייתה מטרת השיגור. במקביל, פעולות צפון קוריאה לשיבוש תדרי ה-GPS בדרום הובילה לכך ש-70 סירות דיג מדרום קוריאה נאלצו הבוקר לסוב על עקבותיהן ולשוב למזח.

כמו כן, צפון קוריאה הודיעה היום כי תחסום גישה ליוטיוב, פייסבוק, טוויטר ואתרים נוספים אותם היא הגדירה כ"אתרים של תעמולה אנטי-רפובליקנית ואתרים למבוגרים". כיום מעטים במדינה בעלי גישה חופשית לרשת, אך עד לאחרונה זרים נהנו מיכולת גלישה חופשית באינטרנט.

בשבוע שעבר הפיצה צפון קוריאה סרטון תעמולה חריף נגד ארצות הברית, בו נראים טיל גרעיני שנורה מצוללת ומשמיד את הבית הלבן, וכן דגל ארצות הברית עולה בלהבות. בסרטון מאיימת קוריאה הצפונית על האמריקנים ובכיתובים בשפה הקוריאנית נכתב: "אם רק תפסעו לעברנו, נשמיד אתכם עם גרעין".

בחודש שעבר דיווחה סוכנות הריגול הדרום-קוריאנית כי שכנתה הצפונית השיקה מתקפת סייבר נגדה, במטרה לשבש את פעילות הרכבת התחתית במדינה - מתקפה שסוכלה. בעבר הוטחה האשמה דומה, לפיה מתקפת סייבר מהצפון נועדה לשמש את תחנות הכוח הגרעיניות של הדרום.