אסון בהודו: בניין קרס על כביש

בניין עילי שהיה בשלבי בנייה קרס בעיר קולקטה על הכביש הסואן שעבר תחתיו. 10 בני אדם נהרגו וכ-150 בני אדם לכודים תחת ההריסות. עדי ראייה דיווחו על מבצע החילוץ המאולתר במהלכו חולצו אנשים בידיים חשופות, ללא ארגון מתאים או סיוע של כלי חילוץ מתקדמים.

המחיר הכבד של אסונות במדינות עולם שלישי: בניין קרס על כביש בהודו ומחץ את המכוניות שעברו בדרך תחתיו. הסטנדרטים הנמוכים בבניה ומבצע החילוץ הלא מאורגן גבו את חייהם של לפחות עשרה בני אדם. כ-150 אנשים נוספים לכודים תחת ההריסות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבנה עילי התמוטט היום (חמישי) באתר בניה בעיר קולקטה במזרח הודו, לתוך התנועה הסואנת שעברה תחתיו. כוחות ההצלה שהגיעו למקום חילצו את הנפגעים בידיהם החשופות עד להגעת ציוד חילוץ מתאים.

מצילומי הטלוויזיה המקומית ניתן לראות את עוברי האורח מנסים להושיט ללכודים בקבוקי מים מבעד להריסות. "המצב הזה מגוחך, לאף אחד אין מושג כמה אנשים יש מתחת למבנה", אמר שוטר שהגיע לזירה.

צוות פרמדיקים שהגיע למקום עסק בחילוץ לכודים מתוך מיניבוס עליו קרס חלק מהבניין. עדי ראייה סיפרו כי כמעט ולא היה זכר למבצע חילוץ רציני ומתואם. הצוותים במקום פעלו ללא גישה לציוד חילוץ כבד בשל הצפיפות בין הבניינים הנוספים בזירה, והתנועה הכבדה בכביש.

"רעש חזק הפחיד אותנו", סיפר עד ראייה. "הבטון הונח רק אתמול בלילה בחלק זה של הגשר. הייתי בר מזל שבאותו רגע ירדתי לקנות שתיה, כשהסתובבתי לאחור ראיתי שהגשר קרס, אנשים רבים נמחצו למוות".

המבנה שקרס היה נתון בשיפוצים מאז 2009, כשתאריך גמר העבודות נדחה מספר פעמים. פרויקטים של בניה בהודו ידועים בסטנדרטים ירודים של בטיחות.