טראמפ שוב מחולל סערה: "להעניש נשים שעוברות הפלה"

איל ההון שמבקש לזכות במועמדות הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב שוב מחולל סערה עם אמירה חדשה - הפעם לאחר שהצהיר כי יש להעניש נשים שמפילות את עובריהן. קלינטון וסנדרס תקפו: "כשכבר חשבנו שזה לא יכול להיות גרוע יותר. זה מביש". במהלך הלילה חזר בו מהאמירה והאשים את הצוות הרפואי בביצוע "הליך לא חוקי"

"להעניש נשים שעוברות הפלה". טראמפ (רויטרס)

ימים ספורים לאחר שבתו הביאה לעולם בן והוא הפך שוב לסב מאושר, התבטאות נוספת של המועמד הרפובליקני מחוללת סערה: במהלך ריאיון שערך הלילה (רביעי) אמר כי נשים שעוברות תהליך של הפלה "צריכות לספוג סוג כלשהו של עונש". מספר שעות לאחר מכן חזר בו והאשים את הצוות הרפואי ב"הליך הלא חוקי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טראמפ, שבעבר דווקא התבטא בעד זכותן של נשים לעבור הפלות, מכנה כעת את תופעת ההפלות כ"בעיה רצינית" והצהיר כי יש להוציא מחוץ לחוק את האפשרות של נשים להפיל את עובריהן.

המועמד סירב לומר איזה סוג של עונש על נשים שמבצעות הפלה לספוג ושיער כי אם הפלות יוצאו אל מחוץ לחוק, נשים יחשפו דרכים לבצע הפלות באופן בלתי חוקי. "יהיה עלינו לאסור מצב שכזה", אמר טראמפ.

אמירתו של טראמפ הציתה מיד אש בקרב מתחריו של טראמפ - שביקרו אותו בחריפות. "בדיוק כשחשבנו שזה לא יכול להיות גרוע יותר", צייצה הילארי קלינטון. המתחרה שלה במפלגה הדמוקרטית, ברני סנדרס, נזעק אף הוא ואמר "זה המועמד המוביל שלכם, הרפובליקנים. בושה".

כעבור מספר שעות חזר בו המועמד הרפובליקני הססגוני מאמירתו השנויה במחלוקת ותיקן את עצמו כשאמר ש"הרופא או האדם המבצע את הליך ההפלה ה'לא חוקי' הוא שצריך לשאת בעונש". טראמפ שב והתייחס גם למעמדה של האישה בהליך: "האישה היא הקורבן במקרה הזה, כמו גם העובר שברחמה".