למרות ההצהרות: יותר ציוד צבאי נכנס לסוריה מאשר יוצא ממנה

ההצהרה הרוסית על משיכת הכוחות הצבאיים מסוריה לא ממש תואמת את מה שקורה בשטח. מומחים העוקבים אחר הנעשה במדינה המדממת טוענים כי פוטין עדיין מכניס יותר כוחות מאשר הוא מוציא. ההערכות הן כי הנשיא הרוסי מנסה לשמר את אחיזתו הצבאית במדינה

פוטין. נשאר בסוריה? (רויטרס)

שבועיים חלפו מאז הודיע נשיא רוסיה ולדימיר פוטין על כוונתו למשוך את הכוחות הרוסיים הלוחמים בסוריה ובכך לסיים את המעורבות הרוסית היבשתית במדינה. אבל למרות ההצהרות והחזרתם של חלק ממטוסי הקרב שהוצבו בסוריה, נדמה שבשבועיים האחרונים ממשיך פוטין דווקא לשלוח ספינות ועליהן ציוד ואספקה לסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי סוכנות הידיעות "רויטרס", נצפו בשבועיים האחרונים ספינות חיל הים הרוסי כשהן עושות את דרכן לנמל חיל הים הרוסי בסוריה. על פי הדיווחים, הובילו הספינות יותר ציוד ואספקה אל אדמת סוריה, מאשר החזירו איתן בחזרה לרוסיה.

פוטין ואסד. ימשיכו לשתף פעולה (רויטרס)

חוקרים המנתרים את פעילותה של רוסיה במדינה שסועת הקרבות טוענים שלא ניתן להעריך באופן ודאי את כמות כלי הנשק וכוחות הצבא הרוסי שנכנסו לסוריה מלכתחילה. לכן קשה העבודה של ארגוני המודיעין להעריך גם את כמות הנשק שהרוסים הוציאו מהמדינה. לפי ההערכות האחרונות, חיל האוויר הרוסי הוציא כבר יותר ממחצית מכלי הטייס שלו מהבסיסים הסוריים בצפון המדינה.

חיל האוויר הרוסי. ישאר בסוריה (רויטרס)

לפי הערכות של גורמי מודיעין, הרוסים מנסים לשמר לעצמם אחיזה צבאית בסוריה, בעלת בריתם הקרובה ביותר במזרח התיכון. הרוסים מתכננים שבמצב שבו יאלצו לשוב ולהתערב בנעשה בסוריה, תישמרנה התשתיות הצבאיות הרוסיות.