ישראל ואירן יצילו את התיירות הטורקית?

בטורקיה מתפרסמים נתונים לפיהם חלה בחודש פברואר האחרון צניחה משמעותית באחוז התיירות הזרה הנכנסת. אלא שלמרות הדעיכה, שנובעת בין השאר בשל המתיחות הביטחונית, נדמה שדווקא הישראלים והאירנים לא נרתעים מלבקר בשווקים הססגוניים וכפרי הנופש האטרקטיביים שהמדינה מציעה

הישראלים לא מוותרים. טורקיה (רויטרס)

ישראל ואירן יושיעו את התיירות הטורקית מקריסה? כלי התקשורת במדינה מפרסמים נתונים בדבר התיירות הנכנסת למדינה בחודש פברואר האחרון. על פי הנתונים, נרשמה צניחה במספר האזרחים המגיעים ממדינות שונות, פרט לאירנים ולישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודשים האחרונים סובלת טורקיה ממצב ביטחוני מתוח יחסית, בין השאר בשל פעילות של המחתרת הכורדית ה-PKK. בנוסף, עיתונאים טורקים כי ההסתבכות של ארצם בזירה המדינית מול רוסיה בסוגיית הפלת המטוס הרוסי מעל לשמיי סוריה, הובילה לדעיכה בתיירות הנכנסת.

הטורקים מעריכים את הצניחה בתיירות הנכנסת בשיעור של עשרה אחוזים. אלא שבזמן שמרבית התיירים ממדינות העולם כולו בחרו להימנע מביקור בשווקי איסטנבול ובמסגדים המפוארים, נרשמה דווקא עלייה מצד מבקרים משתי מדינות בלבד - ישראל ואירן.

יש לציין שהנתונים נאספו בטרם התרחשות סדרת הפיגועים שהרעידה, כשבשיאו הפיגוע באיסטנבול, בו נרצחו שלוש אזרחים ישראלים. אבל יחד עם זאת, קשה להתעלם מכך שדווקא כשהאווירה ברחוב הטורקי נחשבת למתוחה, דווקא הישראלים והאירנים לא מוותרים על סיורים ססגוניים בערי טורקיה.