האם אלטון ג'ון ופוטין ייפגשו ברוסיה?

סיבוב ההופעות העולמי של אלטון ג'ון צפוי להביא אותו גם לרוסיה במאי הקרוב - וייתכן כי הביקור ינוצל לא רק למוזיקה, אלא גם לפעילו חברתית: בקרמלין מאשרים כי ייעשה מאמץ לתאם פגישה בין הזמר לנשיא רוסיה, כדי שהשנים ישוחחו על המדיניות כלפי קהילת הלהטב"ק במדינה

פגישה היסטורית במאי? (רויטרס)

פגישה היסטורית? בקרמלין אישרו כי ייתכן ותיערך פגישה בין נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לבין הזמר אלטון ג'ון במאי קרוב, אז יגיע הזמר להופיע במדינה. הפגישה תתקיים במידה ויימצא לכך זמן בלוח הזמנים של השניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בספטמבר האחרון שוחחו השניים טלפונית, והנשיא אמר לג'ון - הומוסקסואל מוצהר - כי יסכים להיפגש עמו, לאחר שהזמר הביע רצון לשוחח עמו על זכויות הקהילה הגאה ברוסיה. לדברי דובר הקרמלין, "השניים סיכמו על פגישה במהלך שהייתו במוסקבה".

מדינות מערביות רבות מתו ביקורת חריפה על רוסיה ויחסה כלפי חברי וחברות הקהילה הלהטב"קית. בשנת 2013 התבטא גם ג'ון נגד חוק שאסר על חלוקת "פרופוגנדה גאה" לבני נוער. פוטין עצמו הכחיש כי הוא מחזיק בדעות קדומות כנגד להטב"קים.

ג'ון צפוי להופיע בסנט פטרסבורג ובמוסקבה ב-29 וב-30 במאי במסגרת סיבוב ההופעות העולמי שלו, שיכלול גם הופעה בפארק הירקון ארבעה ימים קודם לכן. כרטיסים למופעים ברוסיה נמכרים ביותר ב-1,200 דולרים.