ארה"ב: ירי בקפיטול, בהלה בבית הלבן‎

מצב חירום הוכרז בוושינגטון בעקבות ירי במרכז המבקרים של גבעת הקפיטול. החשוד נורה ונפצע במהלך מצוד אחריו. בתקרית נפצעה אזרחית אמריקנית שנפגעה מרסיסים. המשטרה המקומית קראה לעובדי המקום לתפוס מחסה. "זה נשמע כאילו מישהו רוקן מחסנית שלמה", סיפר עד ראייה. ההערכה: הרקע - פלילי

בהלה בוושינגטון: אזרחית אמריקנית נפצעה קל הערב (שני) במהלך מצוד אחר חשוד בירי במרכז המבקרים של גבעת הקפיטול האמריקני. בבית הלבן ובבניין הקונגרס הוכרז על עוצר, שהוסר לאחר כחצי שעה. הרשויות הודיעו כי האירוע החל כאשר אדם שלף נשק: אישה אחת נפצעה קל מרסיסים ומצבה "לא חמור", בעוד היורה הועבר לניתוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדיווח אודות הירי התקבל סמוך לשעה 15:00, שעון ארצות הברית, כשעל פי עדי ראייה - החשוד במעשה פתח בירי סמוך לעמדת הבידוק של מרכז המבקרים. כוחות הביטחון האמריקנים עצרו גבר שנורה ואף נפצע במהלך המצוד אחריו. החשוד והאזרחית שנפצעה כתוצאה מפגיעת רסיסים - פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

הרגעים שלאחר הירי (רויטרס)

למרבה המזל, הקונגרס האמריקני מצוי בימים אלה בפגרה ולכן ככל הנראה לא היו אנשים רבים באזור מלבד המבקרים. משטרת הקפיטול קראה לעובדים להסתגר במקומות מוגנים, ואילו אנשים שהיו מחוץ למבנה הונחו לתפוס מחסה. "זה נשמע כאילו מישהו רוקן מחסנית שלמה", סיפר עד ראייה שהיה במקום. "מרכז המבקרים היה עמוס תיירים ותלמידים שבאו לבקר בחופשת הפסחא".

מפיק בצוות הבית הלבן של CNN סיפר כי על פי הדיווחים, היריות אירעו בזמן שהתיירים צילמו תמונות באזור. "ככל הידוע, אין פריצה ביטחונית באזור של מתחם הבית הלבן", הוסיף. עוד דווח ברשת CNN כי שדרות פנסילבניה, בהן נמצא הבית הלבן, פונו מכל הנוכחים כחלק מהתרגולת השגרתית במצבים אלו.

משרד השריף המקומי עדכן כי ככל הנראה היורה כיוון את נשקו לעבר השוטרים במקום, אך לא הצליח לפגוע בהם. "מרכז המבקרים ייפתח כבר מחר, אנו מאמינים שזה היה על רקע פלילי".