מבוכה בבלגיה: ה"מחבל" שהואשם שוחרר

הדיווחים מבלגיה טענו בסוף השבוע כי האדם שצולם ליד המחבלים המתאבדים בנמל התעופה הוא פייסל שפו, עיתונאי לשעבר. הוא נעצר והואשם בעבירות חמורות - אך היום שוחרר וההאשמות נגדו בוטלו

המחבלים מנמל התעופה

מכה לחקירת הפיגועים בבלגיה: ביום שבת הודיעה התביעה בבלגיה כי אזרח בשם פייסל שפו, עיתונאי עצמאי לשעבר, נעצר והואשם במעורבות במתקפת הטרור בבריסל. לשפו יוחסו אישומים חמורים של "רצח טרוריסטי"ואף נטען כי הוא "האדם השלישי" המופיע בתמונה ממצלמות האבטחה בנמל התעופה - אך היום (שני) הוא שוחרר מחוסר ראיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משרד התובע הודיע כי "אין מידע שיאפשר את המשך החזקתו" - יומיים בלבד לאחר ההודעה הדרמטית על המעצר. כמו כן, הבהירו גורמים בבלגיה, האדם השלישי שהופיע בתמונמה ליד המבחלים המתאבדים לא אותר עד כה.

לצד שפו הואשמו שני חשודים נוספים בפעולות טרור במדינה, אחד מהם הוא אדם ששמו הפרטי אבובאקר, והשני ששמו הוא רבאח. מהתביעה בבלגיה לא ניתן אישור רשמי לדיווחים אודות זיהוי המחבל: לדברי אחד מכלי התקשורת בבריסל, שפו זוהה בידי נהג מונית שהסיע את המחבלים לנמל התעופה.

שוחחר מחוסר ראיות. שפו

הרשויות בבלגיה אישרו בסוף השבוע כי המהנדס נג'ים אל עשראווי, ששאריות DNA שלו אותרו גם בבטקלאן בפריז והיה אחראי למטעני החבלה ששימשו בשתי מתקפות הטרור, התאבד במהלך הפיגוע בנמל התעופה, ולא נמלט מהמקום כפי שנחשד בתחילה.